شنبه 2 تير 1397  
تاریخ انتشار: يكشنبه 29 مرداد 1396
  تعداد بازدید: 220

ریال نیوز : مدیرعامل فرابورس ایران می‌گوید شنبه ۱۱ شرکت که گزارش حسابرس درباره صورت‌های مالی شان مردود یا عدم اظهار نظر بوده از بازار پایه ب اخراج و به بازار پایه ج منتقل خواهند شد.


به گزارش ریال نیوز، امیر هامونی در نشست خبری  گفت: یازده شرکت که افشاگری مناسبی درباره صورت های مالی خود نداشتند و حسابرس درباره صورت های مالی‌شان اظهار نظری نداشته یا اظهار نظر مردود داشته از تابلوی ب پایه به تابلوی بازار ج پایه منتقل خواهند شد.

وی ادامه داد: برخی از این شرکت‌ها صورت های مالی خود را افشا نکرده‌اند و ظاهرا لزومی بر افشا و شفاف سازی صورت های مالی خود نمیدانند. این ۱۱ شرکت فردا آخرین روز معاملاتی خود را در بازار پایه "ب" خواهند داشت و نماد آن ها بسته خواهد شد و شنبه در بازار پایه "ج" کشف قیمت خواهند شد.

هامونی ادامه داد: ۱۱ شرکت با نام‌های پتروشیمی اصفهان، گسترش صنایع پیام، تولی پرس، کف، تولید سموم علف‌کش، بانک شهر، صنایع بسته‌بندی مشهد، کارتن مشهد، گروه سرمایه‌گذاری صنایع و معادن فلات ایران، لوله و تجهیزات سدید و آینده‌سازان بهشت پارس شرکت‌هایی هستند که تا فردا می‌توانند در بازار پایه "ب " بمانند و پس از پایان ساعات معاملات فردا نمادشان بسته خواهد شد و شنبه هفته آینده در بازار پایه" ج" بازگشایی خواهند شد.

مدیرعامل فرابورس ایران توضیح داد: از این ۱۱ شرکت در حال حاضر هفت نماد متوقف و چهار نماد باز است. این شرکت‌ها آنقدر ابهام داشتند که حسابرس نتوانسته اظهارنظری درباره صورت‌های مالی‌شان ارائه دهد. هفته آینده که این شرکت‌ها به بازار پایه" ج " منتقل می‌شوند، نماد هر ۱۱ شرکت باز خواهد شد.

وی تاکید کرد: خاصیت بازار پایه" ج" این است که نمادهای آن تحت هر شرایطی با هر میزان افشا باز خواهد ماند گرچه این موضوع رافع مسئولیت مدیران شرکت و اعضای هیات‌مدیره و مدیرعامل نیست و مطابق قانون آن افراد مجازات‌های خاص خود را خواهند داشت.

هامونی افزود: ما با همکاری شرکت رایان بورس که متولی سامانه کدال است، برنامه‌ای را پیاده سازی می‌کنیم که در مهلت زمانی قانونی به شرکت‌هایی که صورت‌های مالی خود را شفاف‌سازی نکرده‌اند، پیامکی برسد و این موضوع را به آنها اطلاع‌رسانی کنیم. چرا که بعضا مدیران شرکت‌ها از این موضوعات اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند.

مدیرعامل فرابورس ایران تاکید کرد: قرار است رزومه مدیران شرکت‌ها در مورد نحوه افشارگری صورت‌های مالی روی سامانه کدال قرار بگیرد و اگر این مدیران به شرکت‌های دیگری رفته‌اند و سمتی گرفته‌اند روزمه آنها به صورت شفاف مشخص باشد.

هامونی درباره دستورالعمل توقف و بازگشایی نمادها گفت: این دستورالعمل در حال اصلاح است و تصمیم این شده که در کل بورس و فرابورس نمادی بیش از ۱۰ روز متوقف نباشد و با توجه به دستور العمل سازمان توقف و بازگشایی نمادهای بازار پایه به فرابورس تفیذ شده است.

Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

خبرهای پربازدید