سه شنبه 29 خرداد 1397  
تاریخ انتشار: چهارشنبه 1 شهريور 1396
  تعداد بازدید: 89

ریال نیوز: در پی مصوبه دیروز بانک مرکزی برای کاهش نرخ سود بانکی، بازار بورس نیز به این تصمیم روی خوش نشان داده و از آغازین ساعت معاملات، روند رو به رشد بر بازار حاکم شده است.


دیروز بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه‌ای به شبکه بانکی، خواستار رعایت نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار از ۱۱ شهریور ماه شده است تا بتواند بازار را رونق داده و با پرداخت نرخ‌های سود کاذب مقابله کند.

در این میان اگرچه قرار است نرخ‌ها از ۱۱ شهریور ماه اجرایی شود، اما بازار سرمایه نسبت به این تصمیم روی خوش نشان داده و معاملات افزایش یافته است.

بر این اساس، از آغازین ساعت کاری بورس تهران در روز جاری، شاخص تا این لحظه (۱۰:۰۵ صبح) ۱۸۴ واحد رشد کرده و ۸۲ هزار و ۵۵۶ واحد رسیده است.

در همین ساعت ابتدایی ۳۴۰ میلیون سهم به ارزش ۹۰۲ میلیون ریال معامله شده است.

به گزارش مهر، تعداد معاملات صورت گرفته در روز جاری ۱۲ هزار و ۴۰۲ سهم بوده و ارزش بازار نیز به سه میلیون و ۲۶۵ هزار و ۲۷۶ میلیارد ریال رسیده است.

فعالان بازار سرمایه بر این باورند که اگر بانک مرکزی با نظارت دقیق خود منجر به انضباط در پرداخت نرخ سود بانکی منطبق با مصوبه جدید خود داشته باشد، می‌تواند شرایط مناسبی را برای بازار سرمایه رقم زده و منابع مالی را به سمت این بازار رقابتی سوق دهد.

Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

خبرهای پربازدید