شنبه 2 تير 1397  
تاریخ انتشار: چهارشنبه 15 شهريور 1396
  تعداد بازدید: 77

ریال نیوز : قیمت‌های نفت روز چهارشنبه در شرایطی که تقاضا برای نفت خام به دلیل تعطیلی پالایشگاه‌ها پس از توفان هاروی ضعیف مانده است، کاهش یافت.


نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۹ سنت یا ۰.۲ درصد کاهش، ۴۸.۵۷ دلار در هر بشکه معامله شد. بهای معاملات نفت خام آمریکا روز گذشته با ۱.۳۷ دلار یا ۲.۹ درصد افزایش، در ۴۸.۶۶ دلار در هر بشکه بسته شده بود.

در بازارهای نفت بین المللی، نفت برنت ۱۹ سنت یا ۰.۴ درصد کاهش یافت و در ۵۳.۱۹ دلار در هر بشکه ایستاد. بهای معاملات برنت روز سه شنبه ۱.۰۴ دلار یا ۲ درصد افزایش یافت و در ۵۳.۳۸ دلار در هر بشکه بسته شد.

اگرچه بسیاری از پالایشگاه‌ها و خطوط لوله که به دلیل وقوع توفان گرمسیری هاروی تعطیل شده بودند، در حال راه‌اندازی مجددا هستند اما تحلیلگران می‌گویند مدتی طول خواهد شد صنعت نفت آمریکا به ظرفیت کامل فرآوری نفت خام بازگردد.

تا روز سه‌شنبه حدود ۳.۸ میلیون بشکه ظرفیت پالایش روزانه یا حدود ۲۰ درصد تعطیل بود. با این‌همه شماری از پالایشگاه‌ها در این گروه در حال راه‌اندازی مجدد فعالیت‌شان هستند و پالایشگاه‌های دیگری شامل گالوستن بی و کورپوس کریستی با نرخ پایین‌تری فعالیت داشتند.

بازار همچنین به توفان ایرما که در حال حرکت به سوی خطوط کشتیرانی در منطقه کارائیب است، متمرکز شده است.  توفان ایرما به سوی جزایر آنتیگوا، باربودا، آنگیلا، مونتسرات ، سنت کیتس و نویس، ویرجین آیلندز، پورتوریکو، جمهوری دومینیکن و بخش‌هایی از کوبا پیش می‌رود.

به گفته تحلیلگران بانک ANZ، با حرکت توفان دیگری که ممکن است به سواحل آمریکا برسد، معامله‌گران همچنان محتاط مانده‌اند.

بر اساس گزارش رویترز، حدود ۲۵۰ هزار بشکه ظرفیت پالایش روزانه در جمهوری دومینیکن و کوبا در حال حاضر در مسیر توفان ایرما قرار دارد و تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد نفت‌کش‌های متعددی در حال تغییر مسیرشان برای اجتناب از گرفتار شدن در توفان هستند.

Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

خبرهای پربازدید