چهارشنبه 2 اسفند 1396  
تاریخ انتشار: جمعه 17 شهريور 1396
  تعداد بازدید: 52

ریال نیوز : مدیرعامل بزرگ ترین بانک آلمان گفت: در حال حاضر فضای مناسبی برای افزایش نرخ بهره بانکی وجود دارد و باید از نرخ بهره منفی فاصله بگیریم.


به گزارش گاردین، «جان کریان» مدیر عامل دویچه بانک آلمان گفت: اکنون زمانی افزایش نرخ بهره بانکی در منطقه یورو است و نسبت به پیدار شدن حباب در بازار سرمایه این منطقه هشدار داد.

وی گفت: علیرغم افزایش ارزش یورو، دوره پول ارزان قیمت در اروپا باید به اتمام برسد. این اظهارات مدیر عامل دویچه بانک آلمان به دنبال سخنان «ماریودراگی» رئیس بانک مرکزی اروپا بود که گفته بود با دقت هر تاثیری را بر روی یورو رصد می کنیم؛ این در حالی است که ارزش یورو به بیشترین سطح خود در ۳ سال اخیر رسیده است و نرخ برابری ۱.۲۰ دلار را به ثبت رسانده است.

«کریان» تصریح کرد: بانک مرکزی اروپا در حال تزریق ۶ میلیارد یورو به بازارهای این منطقه در جهت تلاش برای ایجاد محرک رشد اقتصادی است و تاکنون ۲ تریلیون یورو به بازارهای اروپا تزریق کرده است؛ از سال ۲۰۱۴ میلادی به بعد سیاست بانک مرکزی اروپا به سمت نرخ بهره منفی رفته است.

مدیر عامل دویچه بانک گفت: اگر بانک مرکزی اروپا به سیاست نرخ بهره منفی پایان دهد، کمک به سزایی خواهد کرد و در نهایت «بازار انحصاری مالی اروپایی» ایجاد می شود.  

این مقام ارشد بانکداری گفت: زمانیکه در بحران مالی جهان در سال ۲۰۰۸ میلادی، پول ارزان به بانک ها و اقتصاد اروپا کمک کرد، این موضوع منجر به کاهش بی سابقه ارزش اوراق قرضه دولتی شد و قیمت ملک را افزایش داد و به نفع بورس تمام شد. وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر تزلزل در بازارها در سطح پایینی قرار دارد.

«جان کریان» در پایان از نرخ بهره پایین که کاهش سود بانک های اروپایی را بدنبال داشته، انتقاد کرد.

Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

خبرهای پربازدید