شنبه 2 تير 1397  
تاریخ انتشار: سه شنبه 21 شهريور 1396
  تعداد بازدید: 155

ریال نیوز : معاملات فرابورس با عرضه سخاب۲ در بازار ابزارهای نوین مالی، اعلام درج نماد شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در تابلو الف بازار پایه و معامله بیش از ۱۶۹ میلیون ورقه بهادار پایان یافت.


به گزارش ریال نیوز ،معاملات فرابورس ایران در بیست و یکم شهریورماه با عرضه «سخاب۲» در بازار ابزارهای نوین مالی، اعلام درج نماد شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در تابلو الف بازار پایه و معامله بیش از ۱۶۹ میلیون ورقه بهادار به ارزش افزون بر یک‌هزار و ۷۹۴ میلیارد ریال پایان یافت.

امروز سه‌شنبه نزدیک به ۱۱۴ میلیون سهم به ارزش ۳۵۵ میلیارد ریال در مجموع دو بازار اول و دوم معامله شد و به ترتیب نمادهای «ذوب» و «اوان» بالاترین رقم حجم و ارزش معاملاتی را به نام خود ثبت کردند.

نماد شرکت مبین وان کیش همچنین در صدر نمادهای پربازدید فرابورس ایستاد و چهارمین نمادی نام گرفت که با بیشترین رشد قیمت تا سطح حدود ۴ درصد همراه شده است.

شاخص کل فرابورس نیز که در ساعات ساعت ابتدایی معاملات با رشد بیش از ۴ واحدی همراه شده بود در ادامه بازار رو به نزول گذاشت تا در نهایت به رشد ۰.۵ واحدی بسنده کند. چهار نماد «ذوب»، «بمپنا»، «سرچشمه» و «حکمت» بیش از یک واحد تاثیر مثبت و نمادهای «زاگرس»، «مارون» و «دماوند» تا سطح حداکثر ۰.۶ واحد تاثیر منفی بر این نماگر به جا گذاشتند.

از دیگر رخدادهای امروز معاملات در بازارهای اول و دوم همچنین می‌توان به توقف نماد معاملاتی شرکت بیمه اتکایی امین برای برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده نوبت دوم صاحبان سهام در تاریخ ۲۳/ ۶ / ۱۳۹۶ اشاره کرد.

آخرین تحولات بازار پایه

سهامداران در جریان بازار امروز همچنین شاهد بازگشایی نماد معاملاتی شرکت‌های صنعتی دریایی ایران و گروه صنعتی سدید در بازار پایه فرابورس بودند. در مجموع تابلوهای معاملاتی این بازار نیز نزدیک به ۵۲ میلیون سهم به ارزش ۸۸ میلیارد ریال دست به دست شد.

مدیر عملیات بازار و اعضا فرابورس ایران در قالب پیام ناظر اعلام کرد: براساس زمانبندی اعلام شده مطابق با مصوبه مورخ ۱۵/ ۶ / ۹۶ کمیته درج فرابورس ایران، نمادهای معاملاتی شرکت‌های ایرانیت، سرمایه‌گذاری فنی و مهندسی مشانیر، ساختمان اصفهان، سرمایه‌گذاری صنایع ایران، کارخانه‌های صنعتی آزمایش، سرمایه‌گذاری معیار صنعت پارس در پایان معاملات روز شنبه مورخ ۲۵/ ۶ / ۹۶ متوقف و بر اساس طبقه‌بندی جدید در تابلو پایه ج، نمادهای معاملاتی شرکت های مذکور به تابلو پایه ج منتقل می‌شوند.

همچنین نماد معاملاتی شرکت سرمایه‌گذاری صنایع ایران  با توجه به برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده صاحبان سهام مورخ ۳۰ / ۶ /۹۶ پس از ارائه تصمیمات مجمع مذکور در سایت رسمی کدال قابل بازگشایی بوده و سایر نمادهای معاملاتی ذکر شده از روز چهارشنبه مورخ ۲۹ / ۶ / ۹۶ آماده انجام معامله در تابلو پایه ج بازار پایه هستند.

عرضه «سخاب۲» در بازار ابزارهای نوین مالی

بازار ابزارهای نوین مالی امروز شاهد عرضه اولیه «سخاب۲» با قیمت ۹۷۰ هزار و ۷۳۳ ریال بود. تعداد ۵۶۳ هزار و ۲۷۵ ورقه «سخاب۲» به ارزش ۵۴۶ میلیارد و ۷۹۰ میلیون ریال روز جاری معامله شد که این حجم دادوستد در ۱۹۶ دفعه صورت گرفت.

نگاهی به معاملات این نماد نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران حقیقی مشارکت ۵ درصدی در خرید و ۰.۹ درصدی در سمت فروش داشتند. در مقابل سرمایه‌گذاران حقوقی نیز به میزان ۹۹ درصد در سمت فروش و ۹۵ درصد در سمت خرید «سخاب۲» مشارکت کردند.

با کشف قیمت امروز «سخاب۲» نرخ موثر بازده تا سررسید این نماد ۱۹ درصد و نرخ بازدهی ساده آن ۱۷.۷۵ درصد تعیین شد.

در نهایت در بازارا وراق با درآمد ثابت فرابورس نیز نیز یک میلیون و ۲۸۰ هزار ورقه به ارزش بیش از یک‌هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال معامله شد.

سه‌شنبه ریزشی تسه‌ها

معاملات امروز تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز روز جاری با ریزش قیمتی انواع اوراق تسه روبه‌رو شد. بر این اساس قیمت تسه‌ها در بازه ۷۶۰ هزار تا ۷۷۸ هزار ریال مورد مبادله قرار گرفت.

Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

خبرهای پربازدید