سه شنبه 29 خرداد 1397  
تاریخ انتشار: سه شنبه 21 شهريور 1396
  تعداد بازدید: 131

ریال نیوز : وزرات دادگستری آمریکا، مدیرعامل سابق دویچه بانک آلمان را متهم به کلاهبرداری به دلیل دادن اطلاعات نادرست به سرمایه‌گذاران برای خرید وام در قالب اوراق قرضه کرد.


به گزارش خبرگزاری فرانسه، مقامات قضایی آمریکا اعلام کردند، مدیرعامل سابق دویچه بانک در سال ۲۰۰۸ میلادی یعنی همزمان با شروع بحران مالی در جهان متهم به دادن اطلاعات نادرست به سرمایه گذاران در مورد کیفیت وام های مسکونی در قالب فروش اوراق قرضه به ارزش یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار است.

در همین حال وزارت دادگستری آمریکا اتهاماتی را علیه «پائول منگیون» مدیرعامل سابق دویچه بانک آلمان تنظیم کرده و به دنبال تعیین مجازات مدنی برای وی است.   

براین اساس مقامات آمریکایی اعلام کردند، «منگوین» با دادن اطلاعات نادرست به سرمایه‌گذاران گفته است که دویچه بانک در مورد اوراق قرضه فرآیند نظارت سخت‌گیرانه و دستورالعمل های سفت و سختی در پذیره نویسی اوراق قرضه دارد و این مسئله منجر به ضرر برای موسسات مالی، سازمان های مذهبی و پروژهای مستمری شده است.

همچنین بررسی های «آژانس فاینانس مسکن فدرال» آمریکا نشان می دهد که مدیرعامل سابق دویچه بانک در سال ۲۰۰۸ میلادی اقدام به فروش وام های مشکل دار و مخفی کردن شرایط بد وام ها از سرمایه گذاران است.

بر پایه این گزارش، این پرونده مرتبط با تسویه ۷.۲ میلیارد دلاری دویچه بانک برای وام های متکی به اوراق قرضه که در ژانویه سال جاری میلادی توسط وزارت دادگستری آمریکا اعلام شد، است.

Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

خبرهای پربازدید