سه شنبه 29 خرداد 1397  
تاریخ انتشار: چهارشنبه 22 شهريور 1396
  تعداد بازدید: 70

ریال نیوز : عضو ناظر در صندوق توسعه ملی از مسدودی حدود ۳۵ میلیارد دلار منابع در این صندوق برای اختصاص به تولید و اشتغال خبر داد.


فرید موسوی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما گفت: صندوق توسعه ملی با هدف تبدیل بخشی از عواید ناشی از فروش نفت، گاز، فرآورده های نفتی، میعانات گازی و حفظ سهم نسل های آینده از نفت و گاز و انرژی تشکیل شد و کارکردهای مختلف و ماموریت های متفاوتی برای آن در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر نقش صندوق توسعه ملی در تولید و اشتغال بیان داشت: از ۱۵ دی ماه سال ۹۰ که صندوق توسعه ملی تشکیل شده، تاکنون در حدود ۳۵ میلیارد دلار برای تولید و اشتغال اعلام وصولی و مسدودی منابع داشته است.

عضو ناظر در صندوق توسعه ملی افزود: بهترین سرمایه گذاری باید از طریق بخش خصوصی انجام شود که به عمده ماموریت ها در اینباره عمل کرده است. صندوق تلاش داشته که ماموریت خود را انجام دهد و تمام منابع آن باید به بخش خصوصی واگذار شود و برای بخش دولتی ممنوع است.

وی درباره تفاوت های صندوق ذخیره ارزی و صندوق توسعه ملی گفت: حساب ذخیره ارزی یک حساب دولتی است، یعنی دولت وقتی منابع نفتی را می فروشد درآمدها را بر اساس قانون بودجه برداشت و بقیه را ذخیره می کند، اما هدف از تشکیل صندوق توسعه ملی صیانت از منابع ملی است.

Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

خبرهای پربازدید