شنبه 28 مهر 1397  
تاریخ انتشار: دوشنبه 29 آبان 1396
  تعداد بازدید: 233

ریال نیوز : گردهمایی سراسری استادان زبان فارسي و كنفرانس «اعطاي نشان سعدي و اقبال»، اول و دوم آذرماه به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد پاكستان، برگزار مي‌شود.


به گزارش ریال نیوز به نقل از اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد پاکستان با مشارکت کمیسیون آموزش عالی دولت پاکستان (HEC) و با همکاری دانشگاه نومل و مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان، دو همايش علمي با عناوين کنفرانس ملی «گردهمایی سراسری استادان زبان فارسي دانشگاه‌ها و مراكز آموزشي كشور پاكستان» و كنفرانس «اعطاي نشان سعدي و اقبال» به آثار برتر تألیف، ترجمه، شعر، رساله‌ها و پایان‌نامه‌ها در حوزه زبان و ادب فارسي در سالن اجتماعات مرکز آموزش عالی دولت پاکستان (HEC) برگزار مي‌كند.

کنفرانس ملی «گردهمایی سراسری استادان زبان فارسي دانشگاه‌ها و مراكز آموزشي كشور پاكستان» به همراه تشکیل دو پنل مشکلات و چالش‌ها و راهکارها و چشم‌انداز آینده آموزش زبان فارسی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی پاکستان برگزار مي‌شود.

كنفرانس «اعطاي نشان سعدي و اقبال» كه يقيناً نقطه عطفي در جهت ارتقاء و تقویت آموزش زبان فارسی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و نیز، تحكيم روابط فرهنگي، علمي و آموزشي دو كشور همسايه بزرگ پاكستان و ايران محسوب مي‌شود، به آثار برتر تألیف، ترجمه، شعر، رساله‌ها و پایان‌نامه‌ها در حوزه زبان و ادب فارسي تعلق مي‌گيرد.

این دو همايش علمي در روزهای اول و دوم آذرماه جاري با حضور وزیر آموزش عالی دولت فدرال پاکستان، ريیس کمیسیون آموزش عالی دولت پاکستان، دیپلمات‌های خارجی مقیم، سفیر جمهوری اسلامی ایران، معاونین اعزامی از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و بنیاد سعدی، فرهیختگان علمی و دانشگاهی و اصحاب رسانه، برگزار خواهد شد.

در اين كنفرانس‌هاي تخصصي، پیام رؤسای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و بنیاد سعدی قرائت مي‌شود.

انتهاي پيام/

Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

خبرهای پربازدید