سه شنبه 22 آبان 1397  
تاریخ انتشار: جمعه 10 آذر 1396
  تعداد بازدید: 194

ریال نیوز : ماموران گمرک در دو عملیات موفق مقدار ۱۱۵ هزار و ۸۰۰ دلار و ۵۸ هزار یورو ارز مسافری قاچاق کشف کردند.


به گزارش ریال نیوز به نقل از روابط عمومی گمرک ایران؛ ماموران گمرک در عملیات نخست با تحلیل اطلاعات مسافران ورودی و کنترل تردد مسافران به یک مسافر مشکوک می شوند.

ماموران گمرک بازرگان در بازرسی از این مسافر که از ترکیه وارد کشور شده بود درخواست می کنند تا محتوای چمدان و کالاهای همراه خود را به گمرک اظهار کند. ماموران گمرک که به کمک تجهیزات کنترلی و تحلیل اطلاعات ورود مسافران به اظهار این مسافر مشکوک شده بودند به اطلاعات اظهاری فرد و بازرسی از چمدان این مسافر ورودی کفایت نکرده و اقدام به بازجویی بدنی این مسافر می کنند.

در جریان این بازجویی ها ماموران گمرک به ضخامت پالتوی مسافر مشکوک و در بررسی های بیشتر متوجه می شوند که اشیائی در داخل پالتو جاسازی شده است.

در بازرسی از پالتوی این مسافر و برش آن در نهایت ماموران گمرک موفق به کشف ۱۱۵ هزار و ۸۰۰ دلار آمریکا و ۴۰۰۰ یورو می شوند.

بنابراین گزارش؛ از اولین عملیات ماموران گمرک بازرگان ساعاتی نگذشته بود که بر اساس اطلاعات مسافران ورودی و اطلاعات به دست آمده از قاچاقچی اول، ماموران گمرک به یک مسافر ورودی دیگر از ترکیه مشکوک می شوند.

ماموران گمرک این مسافر را جهت بازرسی به قسمت ویژه منتقل می کنند اما در هنگام بازرسی، این مسافر متوجه لو رفتن شگرد خود شده و فرار می کند اما پس از فرار با هماهنگی و همکاری یگان حفاظت گمرک این فرد دستگیر می شود.

ماموران گمرک دوباره این مسافر را بازرسی و متوجه می شوند به بدن وی اشیائی چسبیده است. در نهایت ماموران گمرک موفق می شوند در بازرسی های بیشتر از بدن این مسافر مقدار ۵۴ هزار یورو ارز قاچاق را کشف و ضبط کنند.

براساس قوانین و مقررات ارز همراه مسافر در گمرک؛ ورود و خروج انواع ارز همراه مسافر در گمرکات تا مبلغ  ۱۰ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها مجاز بوده و مسافران باید در صورت همراه داشتن ارز مازاد بر این مبلغ نسبت به اظهار آن به گمرک اقدام کند؛ در غیر این صورت مشمول مقررات قاچاق ارز می شود.

Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

خبرهای پربازدید