جمعه 27 مهر 1397  
تاریخ انتشار: يكشنبه 22 بهمن 1396
  تعداد بازدید: 154

ریال نیوز : گروه خودروسازی سایپا در راستای حمایت از قطعه سازان صنعت خودرو و تقویت توان مالی آنها، با بانک مهر اقتصاد تفاهم نامه همکاری مبادله کرد.


به گزارش ریال نیوز، مهدی محمدرضایی ، معاون مالی و اقتصادی گروه خودروسازی سایپا در مراسم مبادله تفاهم نامه همکاری بین گروه خودروسازی سایپا و بانک مهر اقتصاد اظهارداشت: تقویت توان مالی گروه های قطعات سازی از الزاماتی بود که مدیرعامل جدید سایپا از بدو ورود خود بر روی آن تاکید کردند.

وی افزود: این امر با همکاری مجموعه سیستم بانکی و بانک اقتصاد مهر انجام گرفت و اقدام مناسبی نیز بود.

محمدرضایی با بیان اینکه این ابزار مالی مزایای زیادی را برای قطعه سازان و تقویت مالی گروه خودروسازی سایپا داشته است، گفت: اخیراً جلساتی برگزار شده که بتوانیم این ابزار را در حضور وزیر صنعت و وزیر اقتصاد به عنوان یک ابزار عمومی برای صنعت کشور و به منظور تقویت صنایع مورد بهره برداری قرار دهیم.

معاون مالی و اقتصادی گروه خودروسازی سایپا ادامه داد: این ابزار علاوه بر اینکه صرفه جویی مالی برای گروه خودروسازی سایپا ایجاد کرده، ا بزار مطمئنی نیز برای ادامه مسیر ما شده است و می تواند به عنوان یک ابزار عمومی در فضای کسب و کار کشور مورد استفاده قرار بگیرد و باعث تحریک تقاضا شود.

در ادامه این مراسم، مجتبی جمشید پور رئیس اداره اعتبارات بانک مهر اقتصاد نیز با بیان اینکه رهبر انقلاب چند سالی است بر بحث اقتصاد مقاومتی تاکید دارند، گفت: تاکید ایشان نشان میدهد که ما در این زمینه یا عملکرد مناسبی نداشتیم و یا نداریم. بانک مهر اقتصاد تلاش کرده در این زمینه اقدامات مناسبی انجام دهد.

جمشید پور با اشاره به اینکه سال گذشته در سطح کلان ۵۶۳ هزار و ۱۱۳ پرونده به مبلغ ۱۸۸ هزار و ۴۶۸ میلیارد ریال پرداخت تسهیلات توسط بانک مهر اقتصاد انجام شده است، گفت: این رقم در سطح کشور قابل توجه است.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم آمار خورد این رقم را اعلام کنیم، بانک مهر اقتصاد ۵ هزار و ۵۰ میلیارد ریال به تعداد ۳۲ هزار و ۵۹۴ پرونده تسهیلات در سال گذشته پرداخت کرده است.

این مقام بانکی ادامه داد:  امسال نیز تاکنون بانک ما ۴۴۲ هزار نفر به مبلغ ۱۸۱ هزار میلیارد ریال پرداخت تسهیلات انجام داده است.

جمشید پور تصریح کرد: یکی از مهمترین اهداف ما در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی است.

وی با اشاره به مبادله تفاهم نامه با گروه خودروسازی سایپا اظهارداشت: به دستور مدیرعامل بانک و هیئت مدیره و در پی درخواستی که گروه خودروسازی سایپا ارائه کرده بود، این تفاهم نامه امضاء و اجرا شد.

جمشید پور با بیان اینکه حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ قطعه ساز با شرکت سایپا همکاری می کنند، گفت: تا امروز ۴ هزار و ۴۴۳ میلیارد ریال به قطعه سازان تسهیلات پرداخت کرده ایم که این رقم طی دو ماه به ۱۲۰ قطعه ساز پرداخت شده و سود این تسهیلات نیز ۱۸ درصد بوده است.

وی با اشاره به اینکه بازپرداخت تسهیلات مذکور ۳۶ ماهه است، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چند قطعه ساز متقاضی دریافت تسهیلات از بانک مهر اقتصاد بوده اند، گفت: فکر می کنم بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد قطعه سازان متقاضی دریافت این تسهیلات باشند.

جمشیدپور تصریح کرد: ما طی چند سال اخیر در کنار گروه خودروسازی سایپا قرار داشته ایم. هم اکنون نیز در کنار آنها قرار داریم. همچنین در کنار گروه خودروسازی ایران خودرو و سایر صنایع کشور هستیم و به رشد آنان کمک می کنیم.

به گزارش مهر، تفاهم نامه همکاری بین گروه خودروسازی سایپا و بانک مهر اقتصاد امروز شنبه بیست و یکم بهمن ماه مبادله شد. این تفاهم نامه حدود یک هفته پیش بین هیئت مدیره گروه خودروسازی سایپا و بانک مهر اقتصاد به امضاء رسیده و اجرای آن نیز از حدود دو ماه پیش آغاز شده بود.

Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

خبرهای پربازدید