دوشنبه 23 مهر 1397  
تاریخ انتشار: چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397
  تعداد بازدید: 155

ریال نیوز : اجرا های جشنواره تئاتر ایثار در چهار سالن دو مجتمع انتظار و قدیر اجرا می شود .


به گزارش ریال نیوز ،مرتضی حسینی ،دبیر جشنواره تئاتر ایثار در نشست خبری این جشنواره به روند ارسال و انتخاب آثار پرداخت و متذکر شد : از میان آثار ارسالی ۲۲ اثر از ۱۸ استان برای حضور در جشنواره انتخاب شدند و محور اصلی بیشتر آثار در باره ایثار و شهادت بود .

وی در باره شروع به کار و زمان برگزاری جشنواره گفت : فراخوان جشنواره در پاییز ۹۶ در دو بخش خیابانی و صحنه ای انجام شد و ۵۶۸ اثر برای حضور در جشنواره متقاضی شدند .از این تعداد ۳۹۰ اثر در بخش صحنه ای و ۱۷۸ اثر در بخش خیابانی بود ودر نهایت ۲۲ اثر برای حضور در جشنواره انتخاب شدند .افتتاحیه جشنواره در ۲۱ اردیبهشت در کرمانشاه و اختتامیه هم در ۲۴ اردیبهشت ماه خواهد بود .

وی با اشاره به حضور رایگان علاقمندان به تئاتر از برنامه و اجراهای جشنواره خاطر نشان کرد : برنامه های جشنواره در چهار سالن دو مجتمع انتظار و قدیر اجرا می شود . برای برگزاری جشنواره شهرداری ، شورای شهر ، میراث فرهنگی و انجمن نمایش کرمانشاه حمایت های زیادی انجام دادند و دو اثر منتخب جشنواره به دبیرخانه جشنواره بین الملی تئاتر فجر معرفی می شود .

حسینی درباره برگزاری کلاس های آموزشی نیز عنوان کرد : در این دوره از جشنواره کلاس آموزشی با موضوعیت نمایش درمانی با حضور دکتر مجید امرایی و دو پرفسور و دکتر اروپایی برگزار می شود .

حسینی ادامه داد: گروه تلویزیونی شاهد (اداره کل نمایش) از سه اداره هنر‌های نمایشی، اداره سیمای شاهد و اداره قرآن و معارف اسلامی تشکیل شده است. در سیاست‌های جدید مجموعه علاوه بر رویکرد سابق، سبک زندگی ایثارگران، اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی هم گنجانده می‌شود. ایثار اجتماعی هم امسال به مباحث اضافه شده است.

حسینی اظهار کرد: تا کنون اداره هنر‌های نمایشی رونمایی از ۲۲ اثر چاپ شده را بر عهده داشته است. ۱۶ اثر در بخش بزرگسال، ۶ اثر در بخش کودک، زندگی و شهدا، ۶ اثر در حوزه ایثار و شهادت و ۳ اثر با مفاهیم دینی و ۳ اثر هم از موضوعات اجتماعی و در نهایت ۶ اثر دفاع مقدسی.

وی درباره فعالیت های نمایشی گروه شاهد، گفت: از سال ۸۴ تا کنون سالانه ۱۳۰۰ نمایش در سراسر کشور داشتیم. بیش از ۵ نمایش در شب. ۹ دوره نمایش نامه نویسی و ۲۲ نمایشنامه هم تا کنون چاپ شده است. همچنین حمایت از جشنواره فجر و حضور در جشنواره‌ تئاتر ارمنستان، هندوستان و بوسنی و هرزه گوین، انتشار ۱۱ مقاله پژوهشی با موضوع تئاتر ایثار و شهادت هم از جمله کارهای ما بوده بوده است.

وی افزود: امسال برای اولین بار کارگاه آموزشی نمایش درمانی داریم که توسط سه چهره شاخص دکتر امرایی، پروفسوز ژان پیر از پاریس و دکتر ادیته وی ارمی از پاریس برگزار می شود. در جشنواره امسال همچنین، ۲۵۰ هنرمند تئاتر از ۱۶ استان کشور حضور دارند. چهار تالار نمایشی را برای اجرا در نظر گرفته ایم و ۴۲ اجرای صحنه‌ای هم داریم.

Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

خبرهای پربازدید