سه شنبه 27 شهريور 1397  
تاریخ انتشار: شنبه 12 خرداد 1397
  تعداد بازدید: 65

ریال نیوز : مدیر مجتمع طلای زرشوران از تولید ٨٥٠ کیلو طلا با عیار ٢٤ در این مجتمع معدنی خبر داد و گفت: امسال تولید دو برابر می شود.


به گزارش ریال نیوز، روانبخش امیری در مراسم انعقاد قرارداد احداث کارخانه تغلیظ و فراوری و استحصال طلا که با حضور معاون وزیر صنعت برگزار شد، گفت: با توجه به ذخایر جدید زرشوران، فاز توسعه برای راه اندازی کارخانه جدید را طی کردیم، ظرفیت ورودی خاک به کارخانه ٦٠٠هزارتن است و کارخانه در مدت زمان مقرر احداث می شود.

وی افزود: براورد سرمایه گذاری لازم ٣٠٠ میلیارد تومان تنها برای کارخانه است و براورد اولیه این است که ظرف سه سال اینده احداث شود.

همچنین مهدی کرباسیان، معاون وزیر صنعت و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: کار احداث کارخانه از سوی یک شرکت ایرانی- افریقای جنوبی انجام می شود؛ فاز یک کارخانه در سال ٩٣ به بهره برداری رسید ولی از نظر ماشین الات و زیرساحتها کمی مشکل وجود داشت چراکه در دوران تحریم کامل بودیم ولی الان سرمایه گذار جدید باید اقدامات اصلاحی فاز یک نیز صورت دهد.

وی تصریح کرد: نزدیک به ۳۰ تن به ذخیره قطعی طلای منطقه زرشوران اضافه شده و البته عملیات اکتشافی همچنان در حال انجام است.

کرباسیان گفت: اکنون ٧٠٠ نفر در این منطقه مشغول هستند که اکثر آنها بومی هست ولی این اشتغال نیز دوبرابر می شود و اکنون انتظار حمایت مردم و مسئولان منطقه را داریم. البته کارخانه مسئولیت اجتماعی خود را نیز به خوبی پیش خواهد برد.

وی یادآور شد: تلاش داریم در آن منطقه کارخانجات پایین دستی طلا را هم راه اندازی کنیم.

Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

خبرهای پربازدید