دوشنبه 23 مهر 1397  
تاریخ انتشار: يكشنبه 20 خرداد 1397
  تعداد بازدید: 454

ریال نیوز : کنترل مستبدانه اولین ابزاری است که والدین در تربیت جنسی به کار می گیرند که این ابزار در بیشتر مواقع به رابطه والد و فرزند آسیب می رساند.


به گزارش ریال نیوز ، آزیتا محمد کریمی ، روانشناس کودک و نوجوان با بیان اینکه  یک سبک فرزندپروری “رابطه محور” و “همدلانه” است که بستری امن برای پرسش های جنسی فرزندمان را فراهم می کند گفت : در غیر این صورت به راحتی گروه همسالان جانشین والدین می شوند و والدین امکان آموزش درست و صحیح و اصلاح ساختارهای شناختی کودک را از دست می دهند.

وی تصریح کرد: از طرف دیگر سبک والدگری “همدلانه” حتی در مواقع بروز آسیب یا آزار جنسی به فرزندمان این حسارت و اعتماد را می دهد که ما را به عنوان مخاطب انتخاب کند و به ما رجوع کند و در این صورت است که ما شانس مداخله در بحران و بهبود فرزندمان را خواهیم داشت .

به گفته محمدکریمی وقتی خود والدین در برابر سوالات بسیار طبیعی فرزندشان پر از ترس و اضطراب می شوند و نمی توانند به یک ثبات هیجانی برسند، چگونه می توانند مامن و پایگاه مورد اعتمادی برای فرزندشان باشند؟ به عبارت دیگر پاسخگویی صحیح به سوالات جنسی فرزندان و مواجهه درست با رفتارهای جنسی آنان نیازمند فهم نقطه نظر فرزندان، رابطه ای امن برای تعامل و وجود ظرفیت هیجانی در والدین است تا این امر مهم تحقق یابد.

این روانشناس کودک و نوجوان با اشاره به این که معمولا کنترل مستبدانه اولین ابزاری است که والدین در تربیت جنسی به کار می گیرند گفت: البته این ابزار در بیشتر مواقع به رابطه والد و فرزند آسیب می رساند؛ با یادگیری و جانشین کردن مهارت های حل مسئله، همدلی، گوش دادن و تنظیم هیجانی می توان رابطه خود با کودک را بهبود بخشید و از طریق این مهارت ها هر چالش و موقعیتی را تبدیل به فرصتی برای آموزش به کودکان کرد. Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

خبرهای پربازدید