سه شنبه 27 شهريور 1397  
تاریخ انتشار: جمعه 19 مرداد 1397
  تعداد بازدید: 43

ریال نیوز : نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس بابیان اینکه کاغذ نشریات مکتوب از ارز چهار هزار و ۲۰۰تومانی تأمین می‌شود، گفت: حل مشکلات کاغذ در دستور کار کمیسیون فرهنگی مجلس است.


به گزارش ریال نیوز، غلامرضا کاتب در گردهمایی با حضور اصحاب قلم و خبرنگاران به میزبانی فرهنگ و ارشاد اسلامی گرمسار، بابیان اینکه دو هفته پیش طی جلسه با دو وزیر فرهنگ و ارشاد و صنعت و معدن این دو وزارت‌خانه متعهد شدند که کاغذ رایانه‌ای از محل ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی تأمین شود، ابراز داشت: این دو وزارتخانه مکلف شدند که مشکل تأمین کاغذ را به‌خصوص برای نشریات مکتوب برطرف کنند که این مورد در دستور کار کمیسیون فرهنگی مجلس نیز قرار دارد.

وی بابیان اینکه در قانون برنامه ششم، دو الی سه رکن اساسی برای تأمین امنیت شغلی خبرنگاران و اصحاب قلم گنجانده‌شده است، افزود: دولت در این خصوص موکلف شده است که اگر خبرنگاری بنا به هر دلیلی از حرفه خود کنار رفت بتوانند به مدت دو سال از بیمه بیکاری استفاده کند.

عضو خانه ملت بابیان اینکه در کمیسیون فرهنگی مجلس و احکام برنامه به موضوع معیشت اصحاب قلم پرداخته‌شده است، ابراز داشت: فضای مجازی که باید امروز در اختیار بشریت باشد در خدمت شیطان‌های بزرگی که امنیت و آرامش جامعه ما را بر هم میزند قرارگرفته است که باید اصحاب قلم در مقابل آن‌ها بایستند.

کاتب بابیان اینکه بیگانگان و توطئه‌های آن‌ها هیچ تأثیری در ملت ما ندارند، تصریح کرد: امروز خبرنگار، اهل رسانه و قلم و اهالی مطبوعات رسالت سنگینی بر دوش دارد در جامعه‌ای که تحت‌فشار و تلاطم نفوذ بیگانگان اجنبی قرارگرفته است باید زبان و گفتمان صادق در منشور حرفه‌ای خبرنگاری ترویج پیدا کند.

وی افزود: امروز اطلاع‌رسانی سریع و به‌موقع خوب است اما دقیق اطلاع‌رسانی باید مدنظر قرار گیرد در شرایطی که یک شخصیتی به نام ترامپ اقتصاد را تحت بازی سیاسی خود قرار داده است خبرنگار باید درک درستی از موقعیت سیاسی خارج از مرزها داشته باشد.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس بابیان اینکه اگر می‌خواهیم به منافع ملی بیندیشیم در مقابل دسیسه‌های بیگانه راهی خوب اندیشه کردن در تهیه خبر نداریم، ابراز داشت: کاری که امروز بیگانگان با ما می‌کنند در طول تاریخ بشریت وجود نداشته است، امروز وظیفه خبرنگاران باید نگهبانی و دیدبانی صحیح در جامعه باشد تا بتوانیم سلامت جامعه را حفظ کنیم.

کاتب بابیان اینکه باید بپذیریم رسالت امروز بر دوش خبرنگاران بسیار سنگین است، اضافه کرد: امروز نباید از اینکه دیگران چه می‌گویند هراسی به دل داشته باشیم، در فضای مجازی اخبار مستند را کمتر مشاهده می‌کنیم که باید نسبت به این فضا هوشیار باشیم تا حیثیت کشور خوب حفظ شود.

Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

خبرهای پربازدید