سه شنبه 22 آبان 1397  
تاریخ انتشار: دوشنبه 5 شهريور 1397
  تعداد بازدید: 78

ریال نیوز : سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: تمام هزینه ها و تجهیزات توتال در ایران باقی می ماند و تعهدی برای بازگشت آن وجود ندارد.


به گزارش ریال نیوز به نقل از خانه ملت، اسدالله قره خانی با اشاره به خروج توتال از قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، اظهار کرد: وزیر نفت در نشست امروز کمیسیون انرژی حضور می یابد و  توضیحاتی پیرامون خروج توتال از ایران به نمایندگان کمیسیون ارائه می دهد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، افزود: توتال احساس کرد که ماندن در فاز ۱۱ پارس جنوبی سبب ضرر و زیان سنگین این شرکت می شود بنابراین قرارداد را ترک کرد، البته شرکت هایی همانند زیمنس، اِنی، شل و رنو نیز یکی پس از دیگری ایران را ترک کردند.

وی درباره این که آیا ضمانت های لازم برای خروج توتال از ایران دریافت شده است یا خیر، ادامه داد:یکی از بندهای قرارداد ایران و توتال این بود که اگر توتال قرارداد را ترک کند CNPC جایگزین این شرکت شود که در واقع این نوعی ضمانت نامه اجرایی بود.

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی، گفت: ایران هیچ تعهدی به صورت بانکی، دولتی و خصوصی به شرکت توتال نداده است که این شرکت اظهار کند که این میزان در پارس جنوبی هزینه و تجهیزات وارد کرده و خواستار بازگردانده شدن آن شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: همه هزینه ها و تجهیزات توتال در ایران باقی می ماند و تعهدی برای بازگشت آن وجود ندارد.

Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

خبرهای پربازدید