سه شنبه 22 آبان 1397  
تاریخ انتشار: شنبه 17 شهريور 1397
  تعداد بازدید: 82

ریال نیوز : صورت‌های مالی سال ۹۶ بانک ملی ایران تصویب شد.


به گزارش ریال نیوز، بنابر اعلام بانک ملی ایران، مجمع عمومی عادی سالانه این بانک ملی ایران با حضور رحمت‌الله اکرمی سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی، امیر باقری معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی، فرهاد حنیفی معاون نظارت بانک مرکزی، سید حمید پور محمدی معاون اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه، معاونان وزیران صنعت، معدن وتجارت، راه و شهر سازی، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل، اعضای هیات‌مدیره و مدیران ارشد بانک ملی ایران و نیز حسابرسان قانونی در محل بانک برگزار و صورت‌های مالی سال ۹۶ بانک تصویب شد.

تشریح وضعیت مطلوب بانک توسط مدیرعامل

محمدرضا حسین‌زاده ،مدیرعامل بانک ملی طی گزارشی که در ابتدای این جلسه ارائه کرد با تقدیر از زحمات همه کسانی که طی ۹۰ سال گذشته بانک ملی ایران را به جایگاه ارزشمند کنونی رسانده‌اند، گفت: گستره فعالیت بانک ملی ایران به دورترین نقاط کشور رسیده و این در حالی است که هنوز هم درخواست برای توسعه شعب این بانک وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از خدمات عمومی مانند توزیع ارز و سکه، پول‌رسانی به شبکه بانکی، تامین مالی پروژه‌های زیربنایی کشور مانند آزاد راه‌ها، اقدامات عام‌المنفعه و ... توسط بانک ملی ایران انجام می‌شود، اظهار کرد: در قبال بسیاری از مطالبات بانک، شرکت‌ها و بنگاه‌هایی تهاتر شده که ادامه حیات آنها به فعالیت سنگین و نقدینگی قابل توجه نیاز دارد.

حسین‌زاده در ادامه به تشریح صورت‌های مالی بانک پرداخت و با اشاره به اینکه در سال گذشته منابع بانک ۳۳.۸ درصد رشد داشته و میزان تسهیلات پرداختی به نسبت سال قبل بیش از ۲۱ درصد افزایش یافته است، گفت: این در حالی است که نسبت مطالبات معوق به کل تسهیلات پرداختی بانک ملی ایران در مقایسه با سال گذشته ۰.۶ واحد کاهش یافته و به ۷.۳ رسیده است.

حسین‌زاده کسب عناوینی چون رتبه نخست پرداخت کننده تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، رتبه نخست پرداخت کننده تسهیلات در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تنها بانک پیاده‌کننده بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد را از افتخارات بانک ملی ایران در سالی که گذشت دانست و گفت: امیدواریم مطالبات بانک ملی ایران از نهادهای دولتی هر چه سریع‌تر تسویه شود.

تقدیر از عملکرد مطلوب بانک ملی ایران

سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز در این نشست با اشاره به شرایط اقتصادی روز، نقش بانک‌ها در عبور از وضعیت حساس کنونی را مهم ارزیابی و بیان کرد: اقدامات بانک ملی ایران در حوزه انضباط پولی و مالی مناسب بوده و می تواند الگوی نظام بانکی قرار بگیرد.

اکرمی با بیان اینکه موضوع اصلاح ساختار نظام بانکی در جلسه سران قوا مطرح خواهد شد، افزود: بانک‌ها باید اقداماتی را در راستای اصلاح ساختار انجام بدهند و بانک ملی ایران نیز می‌تواند در این زمینه پیش‌قدم باشد.

وی با اشاره به لزوم پیاده ‌سازی حاکمیت شرکتی در نظام بانکی و نقش آن در عبور از مشکلات، اظهارکرد: فروش دارایی‌های مازاد بانک‌ها مورد تاکید همه ارکان کشور است و خوشبختانه گزارش‌ها نشان می‌دهد بانک ملی ایران در این زمینه نیز به خوبی تعهداتش را عملیاتی کرده است.

اکرمی تامین مالی بخش تولید را نیاز مهم و اساسی این روزهای کشور خواند و گفت: بانک ها باید پرداخت تسهیلات به این بخش را در اولویت قرار بدهند.

بانک ملی ایران، اضافه برداشت ندارد

معاون اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه نیز وجود بانک ملی ایران طی ۹۰ سال گذشته را افتخاری برای کشور خواند و گفت: این شجره طیبه اکنون آن قدر تنومند شده که دولت برای اقدامات اساسی و بنیادی خود به او تکیه می‌کند.

پورمحمدی با بیان اینکه بانک ملی ایران می‌تواند برای اداره نظام بانکی پیشنهاد و راهکار ارائه کند، افزود: بانک ملی ایران از معدود بانک‌هایی است که اضافه برداشت از منابع بانک مرکزی ندارد و این بسیار اقدام مهم و ارزشمندی بوده و نشانگر انضباط مالی سفت و سخت بانک ملی ایران است.

بانک ملی ایران، پیشرو در نظام بانکی

معاون نظارت بانک مرکزی نیز با اشاره به اینکه سیاست کمک به بانک‌ها برای برون رفت از برخی مشکلات در پیش گرفته شده است، گفت: از حداکثر ظرفیت‌های قانونی برای ساماندهی وضع موجود بهره خواهیم گرفت.

حنیفی همچنین بانک ملی ایران را پیشرو در نظام بانکی خواند و افزود: خوشبختانه صورت‌های مالی نیز وضعیت مطلوب بانک را تایید می‌کند.

Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

خبرهای پربازدید