شنبه 28 مهر 1397  
تاریخ انتشار: جمعه 23 شهريور 1397
  تعداد بازدید: 68

ریال نیوز : وزیران تجارت و سرمایه‌گذاری کشورهای عضو جی‌۲۰، که در اجلاس آرژانتین شرکت کرده بودند، در بیانیه مشترک خود نیاز به اصلاح سازمان تجارت جهانی را ضروری اعلام کردند.


به گزارش رویترز، روز جمعه، وزیران تجارت و سرمایه‌گذاری کشورهای عضو جی‌۲۰، که در اجلاس آرژانتین شرکت کرده بودند، در بیانیه مشترک خود نیاز به اصلاح سازمان تجارت جهانی را ضروری اعلام کردند.

درحالی که رییس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ، تعرفه‌های جدیدی را بر علیه ۲۰۰ میلیارد دلار از واردات چین آماده می‌کند، وزرای این گروه در بیانیه خود اعلام کردند که در مقابل این گفتمان خواهند ایستاد.

در این بیانیه جزئیاتی در مورد نحوه اصلاح ساختار سازمان تجارت جهانی و یا گفتمان تجاری، ارائه نشده است.

وزیر تولید و کار آرژانتین، دانته سیکا، در کنفرانس خبری پایان این اجلاس یک روزه، گفت: قطعا این تعرفه‌های جدید اقدام مثبتی نیست، اما باید دید اوضاع چگونه پیش می‌رود.

معاون وزیر اقتصاد آلمان، اولیور ویتکه، این بیانیه مشترک پیام قدرتمندی در مورد اهمیت تقویت سازمان تجارت جهانی، به ویژه در زمان اجراب سیاست «اول آمریکا» و افزایش محافظه‌کاری تجاری در جهان، ارسال کرد. گام‌های بعدی در این زمینه، در اجلاس پیش‌روی رهبران جی‌۲۰، که در اواخر نوامبر در آرژانتین برگزار خواهد شد، برداشته می‌شود.

ویتکه در بیانیه‌ای که پس از پایان اجلاس در وب‌سایت وزارتخانه منتشر شد گفت: باید از فضای مثبت به وجود آمده استفاده کنیم.

ترامپ هم گفته است که در اجلاس نهایی این گروه که در ۳۰ نوامبر در بونوس‌آیرس برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد تا با رهبران این گروه دیدار کند.

در حالی‌که ترامپ تهدید کرده است آمریکا را از سازمان تجارت جهانی خارج خواهد کرد، چین درخواست کرده است این سازمان برای عادلانه‌تر و موثرتر شدن سیستم تجارت جهانی، اصلاح شود.

Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

خبرهای پربازدید