شنبه 28 مهر 1397  
تاریخ انتشار: يكشنبه 25 شهريور 1397
  تعداد بازدید: 131

ریال نیوز : سيد كمال ضيايي، فعال رسانه اي اصلاح طلب پيرامون حواشي مراسم تشييع شهيدان در مشهد يادداشتي با عنوان "واقعاً ما همه يك لشكريم!؟" در صفحه اينستاگرام خود منتشر كرد. وي در اين يادداشت از بداخلاقي هاي صورت گرفته توسط سخنران و مجري مراسم انتقاد كرده و به شرح ماجرا پرداخته؛


واقعاً ما همه يك لشكريم!؟
فضاي مشهد امروز دوباره آكنده از عطر شهداء بود. تشييع ٩شهيد گمنام و دو شهيد رعناي مدافع حرم در شبي كه همه عزادار جوان بي همتاي سيد الشهدائيم.
از چند روز پيش كه اطلاع رساني مراسم تشييع و وداع با اين شهيدان را ديدم بر خودم واجب كردم كه الّا و لابد در اين مراسم شركت كنم هم به دليل آن كه هر چه داريم  يا راحت تر بگويم آنچه كه برايمان مانده است از صدقه سري شهداست و هم نام زيبايي كه براي اين مراسم در نظر گرفته شده بود: ما همه يك لشكريم
در اين روزها كه از يك سو سختي هاي بي شمار مردم نجيب اين سرزمين را احاطه كرده و از ديگر سو عقده گشايي هاي بدخواهان را مي توان به وضوح ديد؛ اين كه فارغ از هر تعلق و تفكري قرار شود در زير يك نام و پرچم واحد قهرمانان ميهن را پاس بداريم مايه دلگرمي و اميدواري است.
اما سوگمندانه آنچه امروز ديده شد هيچ سنخيت و تناسبي با نام و نشان مجلس نداشت. سخنراني براي مراسم تعيين شده بود كه به معناي واقعي كلمه معلوم الحال بود و عناد و تقابلش با بخشي از تفكر مستقر در جامعه عيان و آشكار . نطق هاي آنچناني ايشان در چند ماه پاياني شوراي چهارم شهر مشهد گواهي است بر بدقواره گي ايشان به عنوان سخنران مراسم.
در سخنراني شان براي دستگاه ديپلماسي كشور خط و نشان ها كشيد و با تعريض و كنايه در رابطه با مديريت شهري سخن راند.
مجري مراسم هم كه تمام بُغض خود از دولتمردان و مديران شهري را با نديدن آن ها و ديدن ريزبينانه همفكرانش هويدا كرد. بارها از برخي از عزيزان كه براي او بسيار عزيزترند در حين مراسم ياد كرد اما #استاندار ، معاونينش، شهردار و فرماندار را در كنار ايشان نديد. از مدير كل سازمان متبوعش در پشت تريبون تقدير كرد امّا نهايت سعي اش را كرد اما عليرغم #تذكر چندباره بازهم آناني را كه نمي خواست نديد تا نكند مردم بدانند كه شهداء از آنِ همه اند و همه مديران با هر تفكر و طيفي  قدردان شهداء.
بي شك چه آنهايي كه امروز در مراسم؛ مجري ديد و نامشان را برد و چه آن دسته از مديران و مسئولاني كه حسب تصادف!! جملگي از يك طيف و تفكر بودند را نديد و يا نبايد مي ديد براي ذكر نامشان در اين مراسمي كه مي توانست به معناي واقعي باشكوه باشد، شركت نكرده بودند امّا چرا ما نمي توانيم حتي به صورت نمادين و براي چند ساعت هم كه شده #ما باشيم. چرا اين گونه خط كشي ها را پررنگ مي كنيم و ارزش ها و سرمايه هاي هويتي را مصادره به نفع يك جريان و تفكر. اگر به اين كه واقعاً جملگي در  يك لشكريم باور داريد پس اين برخوردهاي كينه توزانه چه معنايي دارد و اگر هرآنچه ميراث اين نظام هست را صرفاً از آنِ خود مي دانيد ديگر چه اصراري است كه از ما بودن دم بزنيد.
كاش امروز به گونه اي ديگر در يادمان مي ماند!

پ ن ١: از بنياد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس و شخص سردار نجاتي به عنوان متولي برگزاري مراسم براي كج سليقگي در انتخاب سخنران و مجري واقعاً متعجبم.
پ ن ٢: انتخاب اولم براي عنوان اين يادداشت (دروغ مي گوئيد) بود كه فقط به خاطر حُسن ظن تغييرش دادم؛ اميدوارم خودم را گول نزده باشم!
پ ن ٣: چون باور دارم كه همه در نهايت در يك لشكريم در استفاده از كلمات براي معرفي اجمالي شخصيت سخنران مراسم نهايت ملاحظه و  ادب را كردم وگرنه ...

Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

خبرهای پربازدید