شنبه 28 مهر 1397  
تاریخ انتشار: دوشنبه 16 مهر 1397
  تعداد بازدید: 86

ریال نیوز : دبیرکل کانون صرافان گفت: ورود بانک ها برای خرید ارز خانگی از جامعه تاثیر چندانی به فعالیت صرافی ها ندارد.


به گزارش ریال نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ،رضا ترکاشوند،دبیرکل کانون صرافان ایرانیان در نخستین نشست خبری اظهار کرد:این نشست را برای اولین با برگزار کرده ایم تا از قضاوت ها و اخبار منتشر شده توضیحاتی را ارایه کنیم.
وی افزود:کانون صرافان با دریافت مجوز از بانک مرکزی به فعالیت خود را آغاز می کند و جالب توجه است که اولین درخواست تاسیس بانک خصوصی در دوران مشروطه از جانب صراف صورت گرفته است.
دبیر کل کانون صرافان ایرانیان افزود: به علت تحریم های اعمالی صرافی ها وظایف پولی خود را بر عهده بانک ها گذاشتند تا بتوانند به دولت برای مقابله با تحریم ها کمک کنند.صرافی ها نقش پررنگی در جا به جایی پول و کالا در کشور داشتند.
وی با اشاره به شرایط حال حاضر صرافی ها گفت: ما در دو برهه از زمان فعالیت های متفاوتی را داشتیم.زمان قبل از ۲۱ فروردین سال جاری که فعالیت ها به طور معمول انجام می شد اما بعد از ۲۱ فروردین با گزارش های غلط این افراد با تصمیم دولت به مدت ۴ ماه از فعالیت باز ماندند.
ترکاشوند ادامه داد: پس از ۲۱ فروردین سال جاری بازار ارز به بازار دلالان و خرید و فروش زیر زمینی صورت می گرفت اما با تعویض مدیر کل بانک مرکزی نگاه واقعی تری به این صنف متمرکز شد و ما شاهد آغاز مجدد فعالیت صرافی ها بودیم.
وی افزود: درباره بخشنامه ای که این کانون صادر کرد با توجه به دستورالعمل های بانک مرکزی رقم اعلامی بر مبنا و سقف کف بازار صورت گرفت، کانون صرافان هیچ رابطه و نقش سیاسی را ایفا نمی کند.
دبیرکل کانون صرافان بیان کرد: ورود بانک ها برای خرید ارز خانگی از جامعه تاثیر چندانی به فعالیت صرافی ها ندارد.در واقع بانک مرکزی دیگر نقش بازارسازی را ایفا نمی کند بلکه بازیگر این بازارها است.
وی افزود: نرخ ارز بر اساس تکنیک های اقتصادی اصولا قابل پیش بینی است،به ویژه ارزهای جفت مثل یورو و دلار، اما در ایران این امر خیلی محقق نیست زیرا ما تحت هجمه و فشارهای خارجی است.

Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

خبرهای پربازدید