جمعه 25 آبان 1397  
تاریخ انتشار: دوشنبه 23 مهر 1397
  تعداد بازدید: 77

ریال نیوز : مدیرعامل شرکت اسنوا اعلام کرد: متقاضیانی که زمان دریافت محصولات مورد نیازشان در طرح ملی پیش فروش لوازم خانگی را آبان ماه تعیین کرده اند، محصولات خود را از امروز در ۱۴ استان کشور تحویل خواهند گرفت.


به گزارش ریال نیوز، امین منانی، مدیرعامل شرکت اسنوا با بیان این که تعهد تحویل محصولات بر عهده این شرکت است، گفت: طرح پیش فروش لوازم خانگی هم اکنون در حال اجراست و با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شده است.

وی همچنین با تشریح جزییات ثبت نام مردم در طرح پیش فروش لوازم خانگی اظهار داشت: بیشترین ثبت نام برای پیش خرید محصولات لوازم خانگی، در تهران و سپس به ترتیب در شهرهای اصفهان، شیراز، مشهد و تبریز انجام گرفته است.

منانی با اشاره به گستره سنی بیشترین خریداران لوازم خانگی در طرح پیش فروش، بیان کرد: ۳۵ درصد خریداران در این طرح بین ۲۵ تا ۳۴ سال سن داشتند و سپس افراد بین ۱۸ تا ۲۴ سال نیز بیشترین شرکت‌کنندگان در ثبت نام طرح پیش فروش لوازم خانگی بوده‌اند.

مدیرعامل شرکت اسنوا سپس تصریح کرد: ۶۱ درصد از متقاضیان از طریق گوشی تلفن همراه، ۳۶ درصد از طریق رایانه و ۳ درصد نیز از طریق تبلت اقدام به ثبت نام در طرح ملی پیش فروش لوازم خانگی کرده‌اند.

منانی ادامه داد: بیشترین گوشی تلفن همراهی که متقاضیان برای ثبت نام از آن استفاده کرده‌اند، گوشی با برند آیفون بوده است.

اجرای طرح پیش‌فروش بدون مداخله دولت

منای د رادامه بیان کرد: طرح پیش‌فروش ۱۶۰ مدل محصول لوازم خانگی اسنوا شامل یخچال، فریزر، لباسشویی، اجاق گاز، ال‌ای‌دی و لوازم خانگی کوچک به دو شیوه قیمت مقطوع و خرید با قیمت غیرقطعی و با سود مشارکت و با اتکا به توانمندی بخش خصوصی آغاز شده است؛ در این طرح که براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار و بدون حمایت و دخالت دولت اجرا می‌شود، پیش‌فروش لوازم خانگی برند اسنوا تا سقف ۵۰ هزار قلم کالا انجام می‌گیرد.

منانی در ادامه گفت: برند اسنوا، برند ملی لوازم خانگی ایران، در مسیر تحقق رسالت‌های ملی خود و برای رفع نگرانی بازار و همچنین ایجاد اطمینان خاطر برای خریداران از تثبیت قیمت‌ها و وجود کالا به میزان کافی در آینده، اقدام به اجرای طرح ملی پیش‌فروش قطعی لوازم خانگی با همکاری بانک صادرات ایران کرده است.

مدیرعامل شرکت اسنوا افزود: این طرح به مدت محدودی اجرا می‌شود به نحوی که برای هر کالایی که سقف فروش پر شود، سایت بسته شده و مصرف‌کنندگان می‌توانند برای مرحله بعدی، درخواست خود را ثبت کنند. متقاضیان باید بامراجعه به سایت اسنوا به ثبت درخواست خود بپردازند.

وی با بیان این که این طرح برای نخستین‌بار در صنعت لوازم خانگی اجرا می‌شود، گفت: هدف از اجرای پیش فروش لوازم خانگی اسنوا، کاهش نگرانی ذهنی مصرف‌کنندگان نسبت به کمبود کالا و افزایش قیمت است.

کامل‌ترین سبد لوازم خانگی در طرح پیش‌فروش

منانی در تشریح طرح پیش فروش لوازم خانگی اظهار داشت: این طرح که در صورت نیاز قابل تمدید خواهد بود، به منظور بکارگیری ظرفیت های بلااستفاده نصب شده برای پوشش تقاضای داخلی و حفظ کیفیت مطلوب کالا برای مصرف کنندگان کشور و همچنین نظر به شرایط حاضر در ممنوعیت واردات کالاهای خارجی، نارسایی های ارزی و مشکلات تولیدکنندگان لوازم خانگی به اجرای در خواهد آمد.

مدیرعامل شرکت اسنوا اضافه کرد: در این طرح که کامل ترین سبد لوازم خانگی به شمار می آید انواع یخچال فریزر، ساید بای ساید، یخجال و فریزر دوقلو و پایین و بالا، ماشین لباسشویی دوقلو و اتوماتیک، ماشین ظرفشویی، انواع تلویزیون ال.ای.دی، ال.ای.دی اسمارت و او.ال.ای.دی، اجاق گاز و لوازم خانگی کوچک ارایه خواهد شد.

وی افزود: متقاضیان با ارایه کد ملی و صرفا با مراجعه به وب‌سایت اسنوا می توانند اقدام به ثبت نام کنند که براین اساس متقاضیان با واریز کل مبلغ از تخفیف ماهیانه ۲ درصدی بهره‌مند می‌شوند. قیمت لوازم خانگی موضوع این طرح قطعی بوده است که به صورت اینترنتی به حساب شرکت واریز می‌شود و زمان تحویل کالا مطابق با جدول مشخصات و قیمت کالا است که پس از واریز کامل وجه کالا انجام می‌پذیرد.

مدیرعامل شرکت اسنوا با بیان این که مکان تحویل کالا نیز به آدرس اعلامی خریدار در سایت خواهد بود و تحویل رایگان آن نیز صرفا در آدرس معرفی شده امکان‌پذیر است، ادامه داد: حداکثر زمان تحویل کالا شش ماه است که کارمزد انصرف و خسارت به صورت سالیانه محاسبه می‌شود، برای انصراف حدود ۷ درصد و ۱۸ درصد نیز بابت جبران تاخیر در تحویل در نظر گرفته شده است.

به گفته منانی، تامین بازار و کاهش قیمت‌ها به واسطه حذف دلالان و واسطه‌گران، تامین مالی بنگاه‌ها و امکان سفارش‌گذاری قطعات منفصله بدون کمترین ریسک، کنترل تقاضای متورم شده ناشی از حفظ دارایی و دورنمای افزایش نرخ‌ها به دنبال شرایط تحریمی، جلوگیری از رکود تورمی که در آینده نزدیک به دلیل عدم ترمیم درآمد سرانه مردم و تخلیه اثر کامل هدایت تقاضای ارزی به بازار ثانویه احتمال رخداد دارد، افزایش احتمالی مقادیر عرضه به دنبال آرامش بازار، شفاف شدن قیمت‌ها و امکان کنترل بیشتر بر آن، امکان تولید براساس تقاضا و توان پیش‌بینی دقیق‌تر در واردات مواد و قطعات، مدیریت منابع ارزی و توانمندی صنایع داخلی و جمع‌آوری و جذب نقدینگی سرگردان مردمی که هر روز به سوی یک بازار سرازیر می‌شود و هدایت آن به سوی تولید اشتغال‌زا و دارای ارزش افزوده از جمله اثرات مثبت اجرای این طرح در بخش صنعت لوازم خانگی است.

شاخص‌های اطمینان از طرح

مدیرعامل شرکت اسنوا همچنین در خصوص شاخص‌های اطمینان از طرح گفت: اسنوا تنها برند ملی لوازم خانگی ایران با بیش از چند هزار میلیارد تومان ارزش برند و دارای عظیم‌ترین و تخصصی‌ترین کارخانجات تولیدی است و گروه صنعتی انتخاب نیز دارای گسترده‌ترین شبکه خدمات پس از فروش و تنها دارنده عالی‌ترین نشان رعایت حقوق مصرف‌کننده برای شش دوره متوالی است.

منانی ادامه داد: برند اسنوا به عنوان دارنده‌ عظیم‌ترین، مکانیزه‌ترین و کامل‌ترین سبد لوازم خانگی و برند ملی لوازم خانگی در ایران با در اختیار داشتن ۳۵۰ هزار متر مربع کارخانه و اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ده‌ها هزار نفر ضامن این طرح است؛ تاکنون بالغ بر سه و نیم میلیون نفر مصرف‌کننده از محصولات این گروه استفاده کرده‌اند که نشان از حضور بالای این محصولات در منازل مصرف‌کنندگان و محبوبیت و مقبولیت این برند است

وی سپس با اشاره به ظرفیت تولید اسمی گروه صنعتی انتخاب اشاره کرد و اظهار داشت: ظرفیت تولید اسمی ماهیانه این گروه ۱۶۳ هزار و ۳۱۷ دستگاه و در سال حدود یک میلیون و ۹۵۹ هزار و ۸۱۰ دستگاه انواع یخچال فریزر، اجاق گاز، شوینده و تلویزیون است.

Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

خبرهای پربازدید