جمعه 25 آبان 1397  
تاریخ انتشار: جمعه 27 مهر 1397
  تعداد بازدید: 91

ریال نیوز : استاندار لرستان از رسانه‌ها خواست که ۱۱۶ پروژه کلیدی استان را از طریق مدیران و مسئولان ذی ربط پیگیری و رصد کنند.


به گزارش ریال نیوز، سید موسی خادمی در جمع خبرنگاران در سخنانی با بیان این که یکی از اقداماتی که در ابتدای مسئولیت خود در استان شروع کردیم اولویت بندی تعدادی از پروژه های مهم استان بود، اظهار داشت: این پروژه ها به طور عمده شروع شده بودند اما به دلایلی متوقف بودند و یا روند پیشرفت آنها کند بود.

وی در ادامه با بیان این که این پروژه ها تحت عنوان پروژه های کلیدی در دستور کار قرار گرفت، عنوان کرد: این پروژه ها از بهمن ماه سال گذشته به طور مرتب رصد می شوند و جلسات هفتگی و ماهیانه برای بررسی آخرین وضعیت این پروژه ها برگزار می کنیم.

استاندار لرستان با تاکید بر این که تعداد این پروژه ها حدود ۱۱۶ مورد است، گفت: تعدادی از این پروژه ها به بهره برداری رسیده اند و بخش عمده ای از این پروژه ها در حوزه ایستگاه ها پمپاژ آب هستند.

خادمی با بیان این که بر اساس آخرین گزارش گیری تمامی ایستگاههای پمپاژ آب نیمه تمام تا پایان سال ۹۷ به بهره برداری خواهند رسید، تصریح کرد: این در حالیست که بهره برداری از تعدادی از ایستگاه پمپاژ های آب به سال ۹۸ موکول شده بود.

وی با تاکید بر این که با اقدامات و کمک صورت گرفته امیدواریم تا پایان امسال همه این ایستگاههای پمپاژ آب به بهره برداری برسند چرا که افتتاح این پروژه ها اثر جدی در توسعه استان خواهند داشت، گفت: بقیه پروژه های در دستور کار نیز به با توجه به وضعیت مالی، امیدواریم طبق برنامه زمانبندی به نتیجه برسند، البته بخشی از این پروژه ها، در حوزه سرمایه گذاری هستند.

استاندار لرستان عاملی در رابطه با پروژه های سرمایه گذاری وجود دارد که تحت کنترل ما نیست که آن سرمایه گذار بخش خصوصی است، ادامه داد: نمی توان برای سرمایه گذار زمان تعیین کرد که طرح را به افتتاح برساند، اما بخش دولتی این طرح ها تحت کنترل است که برای این طرح ها نیز جلسه لازم را برگزار خواهیم کرد.

خادمی با بیان این که بخشی از این پروژه ها عمرانی و تعدادی نیز سرمایه گذاری هستند، بیان داشت: پروژه های عمرانی در حوزه کشاورزی، آب، راه، بهداشت و درمان و ... است و امیدواریم این پروژه ها علیرغم محدودیت های بزرگ منابع مالی طبق برنامه زمانبندی به نتیجه برسند، اما در رابطه با پروژه های سرمایه گذاری همه تلاش خود را خواهیم کرد، منتهی نمی توانیم خیلی قول جدی در رابطه با آنها بدهیم چرا که متغییر و عاملی به نام سرمایه گذار وجود دارد که تحت کنترل جدی ما نیست.

وی با تاکید بر این که ما این پروژه ها را اعلام کرده ایم و در اختیار رسانه ها و کارشناسان نیز قرار داده ایم، بیان داشت: هم پروژه های کلیدی و هم برنامه چهار ساله را اعلام کرده ایم و رسانه ها و کارشناسان می توانند آنها بررسی کنند که چه اقداماتی در رابطه با آنها انجام داده ایم.

استاندار لرستان با بیان این که انتظار من از رسانه ها این بوده که این کارها را بررسی کنند و از مدیران مربوط به این بخش سوال کنند و گزارش تهیه کنند، افزود: این امر کمک خواهد کرد و اگر ۱۱۶ پروژه در استان به نتیجه برسد به طور قطع تغییراتی در توسعه استان شکل خواهد گرفت.

خادمی با تاکید بر این که خیلی از این پروژه ها مانند ایستگاه های از سال ۸۰ شروع شده است، ادامه داد: انتظار همکاری از رسانه ها و صاحب نظران داریم و من نیز به روند عملیاتی شدن پروژه ها خوشبین هستم و امیدواریم در برنامه زمانبدی به نتیجه برسند.

Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

خبرهای پربازدید