شنبه 28 مهر 1397  
تاریخ انتشار: پنجشنبه 31 تير 1395
  تعداد بازدید: 2121

صدای جوانان سرزمینم ایران را بشنوید.
ریال نیوز : انقلاب اسلامی  که حال همچون درختی کهنسال و قدرتمند از بوران های تاریخی عبور کرده است ولی متاسفانه هنوز نتوانسته ایم یکی از با ارزش ترین پایه های توسعه  و یکی از مهمترین ارکان اقتصاد مقاومتی  که همان  رسیدگی و سازماندهی به  مسایل جوانان را به طور شایسته  انجام دهیم.


انقلاب اسلامی  که حال همچون درختی کهنسال و قدرتمند از بوران های تاریخی عبور کرده است ولی متاسفانه هنوز نتوانسته ایم یکی از با ارزش ترین پایه های توسعه  و یکی از مهمترین ارکان اقتصاد مقاومتی  که همان  رسیدگی و سازماندهی به  مسایل جوانان را به طور شایسته  انجام دهیم

مگر مدیریت و سازماندهی جوانان ایران اسلامی چقدر سخت و دشوار است که نتوانستیم؟ و به راستی چه جریان فکری باعث میشود که جوانان این مرز و بوم در سخت ترین شرایط  استبداد حاکم در زمان زمام داری خاندان پهلوی دست به بزرگترین حرکت انقلابی قرن بزنند و در راه بدست اوردن این آزادی و جمهوریت و استقلال از بیگانگان از خون خود بگذرند و هویت اصیل ایرانی را که همان فریاد آزادی خواهی و جمهوریت همراه با اسلام ناب محمدی است را فریاد بزنند وهمچون فرماندهانی عالی رتبه و دوره دیده در بهترین مراکز نظامی جهان در سنین نوجوانی و جوانی رهبری جبهه های حق علیه باطل را بر عهده بگیرند و ذره ای از خاک مقدس وطن را به بیگانگان ندهند ولی اکنون که از شرایط طاقت فرسا و سخت گذشته به کمک همین جوانان انقلابی گذشته ایم  ؛ بگوییم که جوانان بی تجربه اند یا اینکه بگوییم جوانان توانایی اداره عمومی کشور و مسائل کلان و عمومی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را ندارند؟؟
چه می شود که پیر سفر کرده جماران ،  امام عزیز و راحل ما می فرمایند : اینک به تمام متصدیان امور و دست اندرکاران کشور هشدار می دهم که قدر این جوانان را بدانید و از آنان قدردانی کنید و آنان را تشویق نمایید و در آغوش محبت خود حفظ کنید. اینان بودند که ایران را نجات دادند و از این پس همین ها هستند که انقلاب را پاسداری می کنند و همین ها هستند که با صرف هزینه های کم، در ظرف مدت کوتاهی با روشن بینی خاصشان، کارهای تعجب آوری نمودند که گمان نمی شد در ایران بتوان انجام داد. این مغزهای متعهد باید تشویق شوند تا شکوفا گردند.
اما در واکاوی مشکلات حال و حاضر جوانان در دهه نود علی رغم وجود مشکلات حل نشده دهه های گذشته همچون اشتغال و ازدواج  ،مشکلات عدیده دیگری گریبان نسل جوان و انقلابی را گرفته است و آن این است که اعتماد به نفس جوان ایرانی به دلیل در حاشیه بودن و مورد استفاده قرار نگرفتن در مسائل تصمیم سازی و تصمیم گیری در سراشیبی زوال و نابودی قرار گرفته است.
ریشه بسیاری از بزهکاری های اجتماعی و هنجارشکنی های جوانان در مسائل مختلف درعدم اعتماد به نفس است.برای اعتماد به نفس جوان ایرانی چه کرده ایم؟؟چقدر با ایجاد الگوهای جدید و جوان در جامعه توانستن های واقعی را برایشان صرف کرده ایم؟؟
به اعتقاد اکثریت کارشناسان حوزه جوانان تنها راه برون رفت از مشکلات پیش رو و اقدام جدی و عملی در این حوزه این است که جوانان را از از حاشیه های حاکمیتی و نظام به متن های اصلی تصمیم گیری و تصمیم سازی وارد کنیم تا مانع بروز هنجار شکنی ها و بزهکاری های اجتماعی بشویم                                                                   
نویسنده :علی کریمی/ ریال نیوز

Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

خبرهای پربازدید