بهاي نفت نيويورک کاهش يافت
شنبه 3 تير 1396
اقتصادی
انرژی
صنایع
بانک و بیمه
بورس
خودرو
فناوری
بین الملل
سیاسی
اجتماعی
فرهنگی
ورزشی
عکس
مشاهده وب سایت مشاهده وب سایت
عناوین خبری
نيازمنديها
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 اسفند 1392
  تعداد بازدید: 5667

ریال نیوز : اقدام معامله گران و کارگزاران بازار نفتی در پیگیری اوضاع اوکراین و لیبی و انتظار آنها برای مشخص شدن نتایج نشست بانک مرکزی آمریکا باعث شد تا قیمت نفت در بازار معاملات نفتی روز دوشنبه نیویورک کاهش یابد.


به گزارش خبرگزاری رویترز از نیویورک، بهای هر بشکه نفت خام سبک شیرین، وست تگزاس اینترمدییت، در آغاز معاملات بازار نفتی نیویورک،نایمکس،برای تحویل در ماه آوریل با 39 سنت کاهش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به 98 دلار و 50 سنت رسید.
کارل لاری کارشناس بنگاه پژوهش های اقتصادی و خدمات مالیOil Outlooks and Opinion که نوسانات و مشکلات بازار مالی را نقد و بررسی می کند و همچنین اطلاعات و تحلیل های لازم را نیز در خصوص مسائل نفتی و نوسانات آن ارائه می کند،در این باره می گوید:«عوامل زیادی از بحران جزیره کریمه گرفته تا تنش های حاکم بر لیبی و برگزاری نشست کمیته سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا، این هفته بازار نفتی را ناپایدار کرده است
شبه جزیره کریمه بعد از همه پرسی روز یکشنبه اعلام استقلال کرد و روز دوشنبه نیز به طور رسمی خواستار پیوستن به خاک فدراسیون روسیه شد. کشورهای غربی نتیجه این همه پرسی را قبول ندارند و آن را محکوم کرده اند.
اتحادیه اروپا از همین حالا یک رشته مجازات مالی و سیاسی را علیه شخصیت های روسی واوکراینی طرفدار روسیه اعمال کرده است. باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نیز تحریم هایی علیه دمیتری روگوزین معاون رئیس جمهور روسیه و ویکتور یانوکویچ رئیس جمهور برکنار شده اوکراین اعمال کرده است. در اوکراین نیز پارلمان این کشور باتصویب طرحی خواستار بسیج نیروهای مسلح شده است.
مت اسمیت از شرکت تولید انرژی الکتریکی و مهندسی برق اشنایدر الکتریکSchneider Electric که در زمینه مدیریت انرژی تخصص دارد در همین باره می گوید اگرچه این ماجرا به هیچ وجه پایان نپذیرفته است اما بدون شک در روزهای آینده دیپلماسی حرف نخست را خواهد زد. وی افزود در حال حاضر به نظر می رسد ترس از وقوع اقدامات خشونت آمیز یا اعمال تحریم هایی علیه روسیه که باعث اختلال در صادرات نفت و گاز روسیه باشد فروکش کرده باشد.
بر اساس این گزارش ؛ کارگزاران بازار مالی اوضاع در لیبی را نیز در بستن قراردادهای نفتی مد نظر قرار داده اند. زیرا اعلام شد نیروهای ویژه دریایی آمریکا در دریای مدیترانه نفتکشی را که به طور غیرقانونی نفت از لیبی خریداری کرده بود متوقف کرده اند. نشست کمیته سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا نیز که قرار است این هفته برگزار شود دیگر عاملی است که در کاهش قیمت نفت تاثیر داشته است زیرا سرمایه گذاران بخش نفتی منتظر مشخص شدن نتایج این نشست برای بستن قراردادهای نفتی خود هستند.

Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

يادداشت ها
پربازديد ترين ها