بازهم بارسلونا رئال مادرید را برد
شنبه 3 تير 1396
اقتصادی
انرژی
صنایع
بانک و بیمه
بورس
خودرو
فناوری
بین الملل
سیاسی
اجتماعی
فرهنگی
ورزشی
عکس
مشاهده وب سایت مشاهده وب سایت
عناوین خبری
نيازمنديها
تاریخ انتشار: دوشنبه 4 فروردين 1393
  تعداد بازدید: 8672

بازی رفت را کاتالان‌ها در نیوکمپ به سود خود پایان داده بودند و شاگردان کارلتو در صدد انتقام با حمایت تماشاگرانش بودند اما در ‌‌نهایت این بارسا بود که موفق شد در یک دیدار زیبا و به یادماندنی با نتیجه چهار بر سه پیروز شود.
 


آبی‌اناری پوشان بارسلونا در حالی برای برگزاری یکصدو شصتمین ال‌کلاسکیو به سانتیاگوبرنابئو می‌رفتند که فاصله چهار امتیازی این تیم از رئال و ترس از تبدیل این فاصله به هفت امتیاز آن‌ها را محکوم به پیروزی کرده بود و سرانجام هم توانستند در یک بازی زیبا و دیدن با به ثمر رساندن چهار گل در سانتیاگو برنابئو خودشان را به یک امتیازی رئال و کورس قهرمانی بازگردانند. 

 از هفته بیست و نهم پیکارهای لالیگا، رئال مادرید در ورزشگاه خانگی خود، سانتیاگو برنابئو میزبان بارسلونا بود. بازی رفت را کاتالان‌ها در نیوکمپ به سود خود پایان داده بودند و شاگردان کارلتو در صدد انتقام با حمایت تماشاگرانش بودند؛ اما در پایان این بارسا بود که موفق شد در یک دیدار زیبا و به یادماندنی با نتیجه چهار بر سه پیروز شود. 

رئال مادرید که در هفته‌های گذشته، از غفلت مادریدی‌ها بیشترین بهره را برده بودند، امید داشتند با یک پیروزی خانگی، هم خودشان را به قهرمانی نزدیک کنند و هم از بارسلونا یک تیم بحران‌زده بسازند؛ اما این تاتا مارتینو بود که با یک ترکیب هجومی و با یک بازی زیبا و حساب شده به کمک ستاره‌هایش به خوبی از پس رئال برآید و یک شکست دیگر در برنابئو را به رئالی‌ها تحمیل کند. 

در نیمه نخست، این بارسلونا بود که توسط اینیستا روی پاس مسی در دقیقه هفتم، گلی زیبا و زودهنگام را به ثمر رساند و کاتالان‌ها را پیش انداخت؛ اما در ادامه کریم بن‌زما، مهاجم فرانسوی کهکشانی‌ها در دقایق ۲۰ و ۲۴ دو گل وارد دروازه کاتالان‌ها کرد تا یکباره ورق به سود شاگردان آنچلوتی برگردد. در شرایطی که نیمه نخست با برد رنال رو به پایان بود، لبونل مسی در دقیقه ۴۲ موفق شد بازی را به تساوی بکشاند تا دو تیم در یک بازی مهیج در نیمه اول به تساوی دو بر دو رضایت دهند. 

در نیمه دوم، ماینکو داور اسپانیایی این دیدار به اشتباه خطایی را که روی رونالدو در پشت محوطه جریمه رخ داده بود، در محوطه جریمه بارسا تشخیص داد و یک پنالتی به سود رئال اعلام کرد و رونالدو با به ثمر رساندن این ضربه پنالتی در دقیقه ۵۵ تیمش را پیش انداخت تا بازی سه بر دو به سود تیم مادریدی شود. 

در ادامه نیمار باز هم روی پاس مسی در موقعیت تک‌به تک با دیگو لوپز، دروازه‌بان رئال قرار گرفت و سرخیو راموس با واژگون کردن مهاجم برزیلی ضمن اینکه باعث شد، داور به او کارت قرمز نشان دهد، زمینه‌ساز پنالتی به سود بارسا شد و مسی در دقیقه ۶۵ بازی را به تساوی سه بر سه کشاند. 

ضربه دیدنی دنی آلوس مدافع بارسا و برخورد آن به تیرک دروازه، مهم‌ترین حادثه پس از اخراج مدافع رئال بود و در ادامه زمین‌ خوردن اینیستا در محوطه جریمه رئال، یک ضربه دیگر پنالتی را نصیب کاتالان‌ها کرد و مسی بار دیگر با قرار گرفتن پشت این توپ، سومین گل خود در این بازی را در دقیقه ۸۴ به ثمر رساند.

در پایان این بازی با نتیجه چهار بر سه به سود بارسا به پایان رسید تا شاگردان مارتینو ۶۹ امتیازی شوند و در یک قدمی رئال مادرید ۷۰ امتیازی قرار گرفتند. 

این نخستین باری نیست که رئال روی تمرکز نداشتن خط دفاعش به بارسا می‌بازد. در دورهٔ مورینیو، این تیم بار‌ها به همین ترتیب از بارسلونا شکست خورده بود. بازی غیر حرفه‌ای و بی‌احتیاط و خشن پپه و راموس امشب در شرایطی رئال را مغلوب بارسا کرد که این تیم از همه نظر نسبت به بارسلونا برتری داشت. نمی‌توان ماینکو را مقصر اصلی باخت رئال دانست. به هر حال، مدافعی در سطح راموس باید بداند بازیکنی به تیزهوشی نیمار به سادگی می‌تواند داور را فریب دهد. او با بی‌احتیاطی کودکانه‌اش رئال را در برابر بارسا تسلیم کرد.


Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

يادداشت ها
پربازديد ترين ها