پيروان اديان برادران ديني هستند
شنبه 3 تير 1396
اقتصادی
انرژی
صنایع
بانک و بیمه
بورس
خودرو
فناوری
بین الملل
سیاسی
اجتماعی
فرهنگی
ورزشی
عکس
مشاهده وب سایت مشاهده وب سایت
عناوین خبری
نيازمنديها
تاریخ انتشار: سه شنبه 4 آذر 1393
  تعداد بازدید: 27427

ریال نیوز : مشاور ‌عالي پاپ فرانسيس رهبر كليساي جهاني كاتوليك با اشاره به حديثي از امام علي (ع)، پيروان اديان ابراهيمي را برادران ديني ناميد.


به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، كاردينال ژان لويي توران، مشاور ‌عالي و مسئول گفت‌وگوي ديني پاپ فرانسيس رهبر كليساي جهاني كاتوليك، در آيين افتتاحيه‌ي نهمين دور گفت‌وگوي ديني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با كليساي واتيكان، گفت: اين نهمين دور از گفت‌وگوهاي ماست و برخي از ما در دوره‌هاي قبلي اين گفت‌وگوها هم شركت كرده‌ايم. گفت‌وگوهايي كه باعث شد تا بين ما اعتماد و هماهنگي ايجاد كند. اين گفت‌وگوها نيازي براي صلح‌سازي، به ويژه در دوران بحران‌ها هستند.

وي افزود: رهبران اديان مختلف در اين گفت‌وگوها همديگر ا ملاقات مي‌كنند و در خلال آن تحقيقاتي را انجام مي‌دهند. البته پس از بازگشت به ميان مردم و سرزمين خود با سؤال‌هايي هم مواجه مي‌شويم كه زواياي اين گفت‌وگوهاي شما چيست؟ بايد واقعيت‌هاي به جوامع انتقال دهيم و براي نمونه در بازگشت به كشورمان بايد عنوان كنيم كه مسيحيان و اقليت‌هاي ديني در ايران، داراي وضعيت و جايگاه مناسبي هستند.

وي با بيان اينكه گفت‌وگوها يك ضرورت هستند، افزود: بايد به مسئوليت‌هايي كه داريم، واقف باشيم و اطلاع‌رساني كنيم و ماحصل اين آموزش، يك تعهد اخلاقي است كه مي‌توانيم اديان را معرفي كنيم.

مشاور ‌عالي و مسئول گفت‌وگوي ديني پاپ فرانسيس رهبر كليساي جهاني كاتوليك همچنين با بيان حديثي از امام علي (ع) كه فرمود: «مردم دو نوع‌اند؛ يا برادر ديني‌ تو هستند و يا در خلقت با تو برابرند» گفت: ما پيروان اديان ابراهيمي، با همديگر برادري و اخوت داريم و برادر و خواهر ديني هستيم.

وي افزود: ما سعي مي‌كنيم كه بين مسلمانان و مسيحيان سازندگي وجود داشته باشد. خانه‌اي محكم ساخته شود تا براي آينده‌ي ما مفيد باشد.

كاردينال ژان لويي توران، تأكيد كرد: بايد از طريق اعمال خودمان، مفيد بودن گفت‌وگوهايمان را به اثبات برسانيم.

وي با اشاره به موج خشونت‌گرايي در جهان، گفت: ما هيچگاه فكر نمي‌كرديم كه اينگونه خشونت و افراط در جهان جاري شود. نمي‌توانيم درقبال اين خشونت‌ها سكوت كنيم و شاهد خشونت عليه مسلمانان، مسيحيان و يهوديان باشيم.

مشاور رهبر كاتوليك‌هاي جهان در پايان سخنان خود اظهار كرد: اين گفتوگوهاي ديني مانند ستاره‌اي است كه در شب تاريك مي‌درخشد و در حقيقت با اين گفت‌وگوها به دنبال برقراري صلح و امنيت و آرامش هستيم.

نهمين دور گفت‌وگوي ديني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با شوراي پاپي گفتگوي اديان واتيكان با عنوان «‌گفت‌وگوي سازنده‌ي مسلمانان و مسيحيان براي مصلحت جامعه» به رياست ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و كاردينال ژان لويي توران، مشاور ‌عالي و مسئول گفت‌وگوي ديني پاپ فرانسيس رهبر كليساي جهاني كاتوليك، عصر امروز سه‌شنبه چهارم آذر در حسينيه‌ي الزهراي (س) اين سازمان برگزار شد.

Bookmark and Share عضويت در کانال رسمي ريال نيوز در تلگرام بانک ملت پوشاک آرنا

نظرات بينندگان

نظر شما

نام و نام خانوادگي :
پست الکترونيکي :
نظر :
كد امنيتي :  
 

يادداشت ها
پربازديد ترين ها