ریال نیوز : فعالیت پژوهشگاه شاخص پژوه تبلور اراده نخبگان علمی کشور برای تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه پژوهش است.

به گزارش ریال نیوز، با انحلال پژوهشگاه شاخص پژوه بعنوان یکی از ۱۹ دانشگاه و مرکز علمی کشور در رتبه بندی نظام جهانیumultirank 2019 ، کارآفرینی برای بیش از ۱۰۰ نخبه، پژوهشگر و دانشجو در عرصه فعالیت های پژوهشی، تولیدی، تجاری سازی ایده و…نادیده انگاشته شد و فعالیت بخش خصوصی در عرصه علمی و پژوهشی کشور را با چالش جدی مواجه کرد.
امیر محمودزاده رئیس پژوهشگاه مهندسی بحران‌های طبیعی شاخص پژوه از توقف صدور مدرک دانش‌آموختگان پژوهشگاه شاخص پژوه خبر داد و افزود: فروردین سال گذشته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که پژوهشگاه می‌تواند فعالیت پژوهشی داشته باشد و مدارک دانش‌آموختگان آن باید صادر شود اما متأسفانه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به این نظر کمیسیون توجه نکرد.
این در حالیست که پژوهشگاه مهندسی بحران های طبیعی شاخص پژوه با اخذ مجوز رسمی – قطعی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری در قالب ۳ پژوهشکده مدیریت، جغرافیا و فناوری های نوین، به عنوان اولین پژوهشگاه خصوصی کشور در راستای سند علم و فناوری ابلاغی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی ) و تاکید بر حضور بخش خصوصی در عرصه علم و فناوری فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی تاسیس و فعالیت های خود را در سطح ملی و بین المللی گسترش داد.
انتظار میرود با بازنگری در نحوه تعامل پژوهشگاه مهندسی بحران های طبیعی شاخص پژوه با دانشگاه اصفهان و یا سایر مراکز معتبر علمی کشور بتوان خلاء نبود فعالیت جدی بخش خصوصی در عرصه های علمی را جبران، و رقابتی جوانمردانه و به دور از حب و بغض سیاسی ایجاد کرد .
یادمان باشد در زمانه ای که کل جهان استکبار در مقابل اراده ملت ایران برای احقاق حقوق مسلم خود ایستاده است، هم افزایی و همکاری صادقانه فعالان عرصه علمی کشور میتواند به فتح قله های علمی جهان و قطع وابستگی به دشمنانمان بیانجامد . همانگونه که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی فموده اند: علاج دردها و مشکلات کشور در پیشرفت علمی است.

  • منبع خبر : ریال نیوز