بازدید یک مقام قضایی از سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین

ریال نیوز : بازرس کل قضایی استان قزوین به اتفاق هیأت همراه از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بازدید و از نزدیک در جریان نحوه خدمت رسانی این سازمان در راستای نهضت ملی مسکن در استان قرار گرفت.

به گزارش ریال نیوز ، عبدالله آقاعلیخانی به اتفاق هیأت همراه با حضور در محل سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین، ضمن بازدید از نحوه خدمت رسانی به متقاضیان نهضت ملی مسکن استان؛ با هیات مدیره این سازمان نیز دیدار و گفتگو کرد.

آقاعلیخانی در این نشست با تاکید بر اهمیت طرح و سیمای شهری اظهار داشت: اهمیت و ارزش طراحی شهری بر کسی پوشیده نیست، لذا متولیان امر باید توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند، چراکه منظر شهری می تواند بر میزان شادی و افسردگی شهروندان، فرهنگ و حتی تربیت فرزندان تاثیر داشته باشد.

مدیر ارشد نظارتی استان قزوین افزود: سازمان نظام مهندسی در کیفیت ساخت و سازها نقش موثری دارد از این رو تعامل و بهره گیری نهادهای اجرایی متولی نظارت بر اصول فنی ساختمان و شهرسازی از ظرفیت های فنی و کارشناسی این سازمان، بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به تشکیل کمیته شناسایی ساختمان های ناایمن در بازرسی کل افزود: بازرسی کل استان ضمن پیگیری رفع مشکلات ساختمان های ناایمن؛ با محوریت حاکمیت قانون، پشتیبانی از مالکیت مشروع و به منظور حفظ جان و مال شهروندان، حمایت های لازم را از سازمان نظام مهندسی خواهد داشت.

وی ادامه داد: کارها نباید بر اساس سلایق اشخاص و قائم به شخص صورت گیرد، لیکن اقدامات باید منتج به فرآیندسازی و ریل گذاری شده تا با جابجا شدن افراد روند ارائه خدمات و انجام امور تغییر نکند.

آقاعلیخانی خاطر نشان کرد: بازرسی کل استان علاوه بر مساعدت در امر توسعه استان، مانع تخلفات، جرائم اداری و اقتصادی و هم چنین عدم شفافیت در دستگاه های اجرایی نیز است.

در پایان این نشست امیر کلهر رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین نیز با ابراز خرسندی و تشکر از تشکیل این جلسه، بر تداوم همکاری ها و حمایت های بازرسی کل استان از سازمان متبوع خود، تاکید نمود.

گفتنی است در ابتدای بازدید آقاعلیخانی با حضور در بین متقاضیان و استماع مسائل و مشکلات آنها دستورات لازم را نیز جهت پیگیری درخواست های قانونی ایشان صادر کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 19 =

دکمه بازگشت به بالا