اقتصادیصنعت

بررسی رابطه تاریخی بین قیمت نقره و بازار سهام آمریکا

به گزارش ریال نیوز، رابطه تاریخی بین قیمت نقره و بازار سهام آمریکا دید خوبی را به درک چرخه کنونی بازار این فلز ارزشمند به دست می دهد.

به صورت سنتی بهترین دوره زمانی خط سیر قیمتی نقره هنگامی رخ داده است که سهام داوجونز به اوج می رسد.

بررسی سری های زمانی نشان می دهد که سقف قیمتی نقره در سال ۱۹۷۱ سه سال پس از اوج قیمت آن در سال ۱۹۶۸ رخ داد، و کف قیمتی نقره در سال ۲۰۲۰ هم ۹ سال پس از اوج قیمتی آن در سال ۲۰۱۱ حاصل شد.

اوج گیری ارزش داوجونز در سال ۲۰۲۰ هم ۲۱ سال پس از قله نسبت داوجونز /طلا در سال ۱۹۹۹ رخ داد که دوره زمانی آن سه برابر طولانی تر از دوره ۷ ساله اوج و سقوط داوجونز/طلا بین سال های (۱۹۶۶ تا ۱۹۷۳) بود.

در سال ۲۰۰۱ نقره پایین ترین قیمت جهانی خود را به ثبت رساند. چند سال بعد در سال ۲۰۰۸ هم در ماه اکتبر همین اتفاق افتاد، درحالیکه USD/ZAR chart که از مهمترین مرکز پش بینی قیمت نقره در جهان است آن را در اوج قیمتی نشان می داد. این اتفاق در طول سالیان بعد به صورت دوره ای تکرار شد.

این دوره ها چند بار تکرار شده است بطوریکه در سال ۲۰۲۰ هم بار دیگر نقره به کف قیمتی خود رسید، اما در ماه آوریل مرکز فوق اوج قیمت ها را نشان داد؛ و اتفاقی مشابه سال ۲۰۰۱ رخ داد.

با مقایسه روندهای سال های گذشته و استفاده از تجربیات پیشین می توان دریافت که ماه های اکتبر و نوامبر با اتفاقاتی خاص برای این فلز باارزش نقره همراه است.

دوره زمانی اکتبر به نوامبر بسیار با اهمیت است و تکرار سال های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۸ را نشان می دهد. اینها دوره زمانی هستند که نقره به صورت واقعی افزایش قیمت خود را آغاز می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا