جزئیات گفتگوی تلفنی رؤسای جمهوری ایران و سنگال

ریال نیوز : سیدابراهیم رئیسی توجه به قاره آفریقا را یکی از محورهای اصلی سیاست خارجی ایران خواند و افزود: ایران شریک قابل اعتمادی برای قاره آفریقاست.

به گزارش ریال نیوز ، سیدابراهیم رئیسی روز سه‌شنبه در تماس تلفنی با رئیس‌جمهوری سنگال و رئیس دوره‌ای اتحادیه آفریقا، با تبریک فرارسیدن روز ملی آفریقا به او، مردم این قاره و ملت سنگال گفت: یاد رهبران و کسانی که علیرغم مشکلات و دشواری‌های زیاد مشعل آزادی و استقلال را در این قاره روشن کرده و آن را به دوش کشیدند،‌ گرامی می‌دارم.

رئیسی به نقش اتحادیه آفریقا در برابر یکجانبه‌گرایی و تحریم استعمار اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران شریک قابل اعتمادی برای همه ملل آفریقا بوده و خواهد بود.

رئیس‌جمهوری با اشاره به توان بالای فنی – مهندسی ایران اظهار داشت: تهران-داکار روابط خوبی با یکدیگر دارند اما این سطح از روابط قابل قبول نبوده و باید تا سطح مناسبی ارتقاء یابد.

رئیسی توجه به قاره آفریقا را یکی از محورهای اصلی سیاست خارجی ایران عنوان و تأکید کرد: ما برای گسترش روابط با قاره آفریقا خصوصا سنگال و توسعه روابط جنوب-جنوب آمادگی کامل داریم و در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد.

«مکی سال»، رئیس‌جمهوری سنگال، نیز در این تماس تلفنی با درخواست ابلاغ سلام و احترام به رهبر معظم انقلاب اسلامی، از تبریک رئیس‌جمهوری ایران به مناسبات روز آفریقا قدردانی کرد و ‌آن را نشان‌دهنده توجه ویژه جمهوری اسلامی ایران به این قاره دانست.

مکی سال به سابقه روابط دوستانه دوکشور اشاره کرد و افزود: روابط کنونی ما کمتر از آن میزانی است که باید باشد و ما آماده هرگونه همکاری برای ارتقای آن هستیم.

رئیس‌جمهوری سنگال به همکاری خوب کشورش با برخی از شرکت‌های ایرانی اشاره کرد و اظهار داشت: من دو بار به ایران آمده و از نزدیک پیشرفت‌های شما را دیده‌ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 8 =

دکمه بازگشت به بالا