خانه های روستایی یزد بیمه برکت شدند

ریال نیوز : همه‌ منازل روستایی استان یزد به طور کامل زیر چتر حمایتی بیمه‌ای بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام قرار گرفتند.

به گزارش ریال نیوز ، در جریان سفر محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت به استان یزد، تفاهم‌نامه بیمه حوادث منازل روستایی میان این بنیاد و استانداری یزد به امضا رسید. با امضای این تفاهم‌نامه، همه‌ منازل روستایی استان یزد زیر پوشش حمایتی بیمه‌ای بنیاد برکت قرار گفتند.

مدیرعامل بنیاد برکت در این مراسم گفت: بیمه برکت وابسته به بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با هدف ایجاد و گسترش چتر حمایتی برای ساکنان روستاهای کشور و توسعه فرهنگ بیمه در این مناطق، همه خانه‌های روستایی استان یزد را تحت پوشش بیمه حوادث شامل آتش‌سوزی، زلزله، انفجار، صاعقه، سیل، طغیان آب رودخانه‌ها، آتشفشان، توفان، تندباد، گردباد و ضایعات ناشی از آب برف و باران قرار داده است.

محمد ترکمانه افزود: با اجرای این طرح، بیمه‌ برکت در صورت وقوع زلزله، سیل، آتش‌سوزی و سایر حوادث طبیعی به روستاییان خسارت پرداخت می‌کند.

وی خاطرنشان‌ کرد: علاوه بر استان یزد، خانه‌های روستایی استان‌های مختلف کشور از جمله لرستان، خوزستان، خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان کرمان، گیلان، یزد و هرمزگان از حمایت‌های بیمه‌ای بنیاد برکت برخوردار شده‌اند.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به عملکرد این بنیاد در بیمه حوادث خانه‌های روستایی در سال جاری گفت: از آغاز سال مالی ۱۴۰۱ تا به امروز نزدیک به ۴۶۳ هزار واحد مسکونی روستایی در شش استان خوزستان، هرمزگان، کردستان، کرمان، گیلان و یزد تحت پوشش بیمه حوادث برکت قرار گرفته‌اند.

ترکمانه تاکید کرد: بنیاد برکت با توجه به رسالت و ماموریت‌های خود و جهت تسهیل در اجرایی شدن بیمه حوادث خانه‌های روستایی، در پرداخت حق بیمه بیمه‌نامه‌های صادره با استانداری‌ها مشارکت می‌نماید.

مدیرعامل بنیاد برکت در جریان سفر به استان یزد با آیت‌الله ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر یزد نیز دیدار کرد و گزارشی از عملکرد بنیاد در حوزه‌های اشتغال‌زایی، توانمندسازی اقتصادی، عمرانی و زیربنایی در مناطق محروم و روستایی استان ارائه نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 5 =

دکمه بازگشت به بالا