ریزش 353 واحدی شاخص بورس

به گزارش ریال نیوز، براساس معاملات امروز بیش از دو میلیارد و ۸۸۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش هشت هزار و ۹۴۹ میلیارد ریال در ۳۳۴ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۲۱۶ واحد کاهش به ۵۹ هزار و ۷۴۲ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۱۴۶ واحد افت به ۴۰ هزار و ۳۹۸ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۸۰۱ واحد کاهش به رقم ۲۷۴ هزار و ۸۲ واحد رسید، شاخص بازار اول ۶۱۴ واحد کاهش و شاخص بازار دوم ۸۷۵ واحد افزایش داشت.

علاوه براین در بین تمامی نمادها، س. نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۱۳۲ واحد، پتروشیمی فناوران (شفن) با ۷۰ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۶۹ واحد و فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش (افق) با ۶۶ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۲۴۱ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۲۳۱ واحد و مخابرات ایران (اخابر) با ۷۷ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، سایپا، ایران خودرو، گروه مپنا (سهامی عام)، پتروشیمی شازند، سیمان فارس و خوزستان و ماشین سازی اراک در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۱۵۷ میلیون و ۶۱۳ هزار برگه سهم به ارزش دو هزار و ۳۴۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۶ واحد رشد داشت و بر روی کانال سه هزار و ۲۱۳ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۶۳۲ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۶ هزار و ۹۵۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بین تمامی نمادها، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، بیمه پاسارگاد (بپاس) و بانک دی (دی) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پتروشیمی مارون (مارون) و سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 2 =

دکمه بازگشت به بالا