زیان انباشته صنعت خودرو ۸۵ هزار میلیارد شد

ریال نیوز : دبیر انجمن خودروسازان گفت : «ایران خودرو» به ازای تولید هر خودرو ۳۵میلیون تومان زیان متحمل می شود.

به گزارش ریال نیوز ، احمد نعمت بخش ، دبیر انجمن خودروسازان در پنجمین میز صنعت سازمان بورس و اوراق بهادار که با هدف بررسی مشکلات و چالش‌های پیش روی صنعت خودرو و ساخت قطعات برگزار شد؛ این صنعت را مظلوم‌ترین صنعت کشور معرفی کرد و گفت: سیاست گذاری های بدون پشتوانه شورای رقابت در زمینه قیمت گذاری باعث ضرر و زیان انباشته در صنعت خودرو شده است.
وی با بیان این که از سال ۹۱ سهامداران ایران خودرو و سایپا سود قابل توجهی دریافت نکرده اند، افزود: با نگاه به صورت های مالی و آمار تولید و فروش در کدال می توان دریافت، قیمت های ارائه شده از سوی شورای رقابت همواره زیر قیمت تمام شده بوده است و این با استانداردهای جهانی فاصله دارد.
دبیر انجمن خودروسازان با بیان این که قیمت گذاری دستوری , صنعت خودرو کشور را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است، تصریح کرد: زیان ایران خودرو در سال گذشته بالغ بر ۱۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است و متأسفانه زیان انباشته آن به ۸۵ هزار میلیارد تومان می رسد.
نعمت بخش در پایان خواستار ساماندهی صنعت خودرو به کمک وزارت صمت شد و افزود: راهکارهای زیادی توسط متخصصان این صنعت ارائه شده است که در صورت حمایت مسئولان شاهد خروج این صنعت از رانت خواهیم بود./سنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + شش =

دکمه بازگشت به بالا