نماینده مردم کرمانشاه با اشاره به ممنوعیت صادرات دام از سوی وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: با این حال معاون وزیر دستورهای دیگری صادر می‌کند و با مجوزهای شخصی اقدام به صادرات دام از سوی برخی دامداران با رانت کردند.

عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در جریان ارائه وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: قانون‌های نظارتی که از سوی این وزارتخانه برای کشاورزان تصویب شده باعث اجحاف در حق مردم می‌شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به ممنوعیت صادرات دام از سوی وزیر جهاد عنوان کرد: با این حال معاون وزیر دستورهای دیگری صادر می‌کند وعلیرغم اینکه دامداران حق صادرات ندارند با مجوزهای شخصی اقدام به صادرات دام از سوی برخی دامداران با رانت کردند که چک‌های صادره در این باره موجود است و معاونت وزارت جهاد دست‌اندرکار صدور مجوزهای غیرقانونی بوده است.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: عدم پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان باعث شد کشاورزانی  که وام گرفته بودند با مشکل مواجه شده و مجبور شوند ۲۴ درصد سود و جریمه در خصوص وام خود بپردازند.

وی در ادامه با اشاره به واردات گوشت با ارز ۴۲۰۰ تومانی اظهار داشت: با این حال از فردای همان روز فروش آن طبق ارز نیمایی صورت گرفت لذا سلاطین گوشت که گوشت را با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کرده بودند با ارز نیمایی فروختند و یک شبه صدها میلیارد تومان به جیب زدند و وزارت جهاد فقط تماشا کرد.

مصری در ادامه با بیان اینکه ۸۰ هزار تن برنج وارداتی آن قدر در انبار ماند که فاسد شد، عنوان کرد: وزارت جهاد حتی گواهی استفاده از این محصولات برای دام را نداد و هیچ‌کس در این زمینه پاسخگو نبود.

  • منبع خبر : فارس