مجلس برای ارائه لایحه بودجه 99 فرصت 2 هفته‌ای به دولت داد

به گزارش ریال نیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز پارلمان به بررسی کلیات لایحه بودجه سال 1399 کل کشور پرداختند اما در نهایت با 67 رأی موافق و 114 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع کلیات لایحه بودجه را رد کردند.

براساس آیین‌نامه داخلی مجلس زمانی که کلیات یک طرح یا لایحه رد شود، آن لایحه از دستور مجلس خارج شده و دولت مجدداً باید لایحه جدیدی به مجلس ارائه دهد. براین اساس لایحه بودجه سال آینده از دستور کار مجلس خارج شد و دولت باید هرچه سریع‌تر لایحه جدیدی به مجلس ارائه دهد.

در این زمینه با امیرحسین قاضی‌زاده‌ هاشمی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت‌وگو کردیم و در مورد تصمیم هیأت رئیسه در این باره پرسیدیم.

وی گفت: هیأت رئیسه با بررسی تمام جوانب به این نتیجه رسید که دولت یک لایحه 2 دوازدهم به مجلس ارائه دهد تا 2 ماهه ابتدای سال آینده تکلیف دخل و خرج دولت مشخص باشد.

این عضو هیأت رئیسه مجلس همچنین گفت: در جلسه هیأت رئیسه مقرر شد دولت طی 2 هفته آینده لایحه بودجه سال 99 را با رفع ایرادات آن به مجلس تقدیم کند تا کمیسیون‌های مجلس پیش از تعطیلات عید نوروز پیشنهادات خود را به کمیسیون تلفیق ارائه دهند.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: پس از تعطیلات عید نوروز لایحه بودجه ابتدا در دستور کار کمیسیون تلفیق و سپس در دستور کار صحن علنی مجلس قرار خواهد گرفت تا پیش از پایان اردیبهشت‌ سند دخل و خرج دولت در سال 99 به تصویب مجلس رسیده باشد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره جلسات علنی مجلس در اسفند گفت: مجلس تا پایان سال به صورت منظم جلسات علنی خود را برگزار خواهد کرد که بررسی و تصویب بودجه 2 دوازدهم دولت و همچنین جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهاد جهاد کشاورزی در این جلسات انجام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 15 =

دکمه بازگشت به بالا