مشارکت بنیاد برکت برای ایجاد ۲۲۰۰ تخت بیمارستانی

ریال نیوز : سرپرست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اشاره به بخشی از اقدامات این ستاد در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی، از مشارکت بنیاد برکت در ایجاد ۲۲۰۰ تخت بیمارستانی برای کل کشور خبر داد.

به گزارش ریال نیوز، عارف نوروزی سه‌شنبه ۲۶ بهمن در آئین افتتاح بیمارستان شهدای سلامت بنیاد برکت در شهرستان نی ریز، توسعه زیرساخت های ملی و بالندگی کشور را نتیجه مجاهدت و رشادت های شهدا و ایثارگران دانست و بیان کرد: سال ۱۳۹۴، وزیر وقت بهداشت، لیستی از بیمارستان های موردنیاز در مناطق مختلف کشور را در اختیار ستاد اجرایی قرار داد.

او گفت: از موارد مطرح شده در آن لیست، مشارکت در ساخت ۱۴ بیمارستان، شامل دو هزار و ۲۰۰ تخت بیمارستانی در ۱۱ استان کشور به تایید رسیده و بیمارستان شهدای سلامت نی ریز، دوازدهمین بیمارستان از این مجموعه محسوب می‌شود، که به مرحله بهره برداری رسیده است.

نوروزی با قدردانی از تلاش های مسئولان وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، شبکه بهداشت و درمان نی ریز و مسوولان محلی برای بهره برداری از این خدمت جدید، نسبت به تامین مبلغ چهار میلیارد تومان دیگر برای کمک به تجهیز این بیمارستان، اعلام آمادگی کرد.

وی با اعلام گزارشی از اقدامات این ستاد در استان فارس طی سال های اخیر، از هفت هزار و ۲۵۳ میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه های مختلف اقتصادی و زیرساختی خبر داد.

نوروزی گفت: این اعتبار در ایجاد هشت طرح بنگاه محور، هشت طرح اشتغال محور، ۱۵طرح تسهیلات محور، ۲ طرح کارگاهی و اجرای ۹۲۸ پروژه عمرانی و زیربنایی صرف شده و هم اکنون نیز ۵۰۳ پروژه عمرانی و زیربنایی در دست اجرا است که در این اقدام تلاش شده تا در کنار توسعه زیرساخت ها، مساله اشتغالزایی نیز ساماندهی شود.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) افزود: مردم ایران در استان های مختلف کشور، با اقتدار پای انقلاب ایستاده اند و فداکاری کرده اند و هرچه تلاش کنیم، نمی توانیم قدردان این پایمردی باشیم.

تولید ۵۰ میلیون دُز واکسن کرونا

عضو ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) نیز در این آئین با اشاره به وضعیت سلامت شهرستان نی ریز در سال های پیش از انقلاب اسلامی، گفت: اکنون به برکت خون شهدا و تحمل بیش از چهل سال تحریم، با همت جوانان این مرز و بوم و تلاش های جهادی، به موفقیت های بسیاری دست یافته ایم.

حمیدرضا جشمیدی با بیان توانمندی ایران در دستیابی به تکنولوژی تولید واکسن کرونا، از تولید ۵۰میلیون دز واکسن کرونا در بنیاد ملی برکت تاکنون خبر داد و گفت: در مسیر دستیابی به این موفقیت های ملی، هزینه های گزافی داشته ایم و شهدای بسیاری جان خود را فدا کرده اند.

جمشیدی ضمن قدردانی از مجموعه وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دست اندرکاران افتتاح این پروژه به پاس تلاش برای توسعه خدمات سلامت در مناطق کم برخوردار، گفت: زمینه های ابتدایی راه اندازی این خدمت سلامت، در زمان ریاست دکتر ایمانیه در دانشگاه علوم پزشکی شیراز آغاز شد و امیدواریم به زودی شاهد توسعه خدمات سلامت در این شهرستان باشیم.

گفتنی است ؛ آئین افتتاح بیمارستان شهدای سلامت نی‌ریز صبح سه‌شنبه ۲۶ بهمن و همزمان با میلاد مسعود امام علی(ع) با حضور مسئولان ملی و استانی، برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + ده =

دکمه بازگشت به بالا