همکاری های تازه ایران و افغانستان از راه می رسد

به گزارش ریال نیوز؛ «قاسم تقی زاده خامسی» با انتشار عکس‌هایی از دیدار «رضا اردکانیان» وزیر نیروی ایران با«عبدالله عبدالله» رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان که روز دوشنبه در محل هتل اسپیناس تهران برگزارشد درصفحه اینستاگرام خود نوشت: هفته گذشته با انتخاب هیات دولت، ریاست کمیسیون مشترک با کشور عراق به عهده وزارت نیرو گذاشته شد واین ششمین کمیسیون مشترک کشورها است که مسوولیت آن به وزارت نیرو محول می‌شود.

وی ادامه داد: کمیسیون‌های مشترک برای تفاهم سیاسی با کشورهای جهان و توسعه توان ملی کشور درجهت تحقق سیاست‌های اقتصادی، صنعتی، تجاری، صادراتی و اعتباری با کشورهای دیگر تشکیل می‌شود و درکارگروه‌های تخصصی بنا به دستور کار از اعضا دعوت می‌شود تا در مورد راهکارهای متقابل برای هم افزایی در جهت افزایش روابط بین دو کشور همفکری کنند.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران نوشت: آنچه به طور کامل محسوس است بخشی‌نگری دستگاه‌های داخلی و نبود تمایل آنها به کار جمعی، تمایل‌های فردی آگاهانه و یا از سرناآگاهی در جهت حفظ منافع دستگاهی بیش از منافع ملی، از بلاهای این همکاری‌ها است.مسیری که سال‌ها است که می‌پیماییم ودر جست و جوی راهکاری برای علت ناکامی‌ها نیستیم.

تقی زاده خامسی ادامه داد: روز دوشنبه در ملاقات با آقای عبدالله عبدالله که اکنون مسوولیت تلاش برای صلح در افغانستان به عهده وی گذاشته شده است وزیر نیرو همکاری فعال‌تر افغانستان را در جهت اجرایی شدن طرح تولید انرژی بادی در کریدور افغانستان- ایران را خواستار شد.

معاون وزیر نیرو نوشت: قرار است به زودی کمیسیون مشترک اقتصادی در افغانستان برگزار شود و تفاهم‌های عملیاتی در آن صورت گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا