وجود ظرفیت ۵ هزار مگاوات نیروگاه بادی در قزوین

ریال نیوز : مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: در استان 5 هزار مگاوات ظرفیت ایجاد نیروگاه بادی وجود دارد که فقط 163 مگاوات آن عملیاتی شده است.

 به گزارش ریال نیوز ، نشست مجمع نمایندگان استان قزوین با مدیران صنعت آب و برق روز پنجشنبه در شرکت آب منطقه ای قزوین برگزار شد.

در این نشست که رجب رحمانی، لطف الله سیاهکلی، روح الله عباسپور و فاطمه محمد بیگی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مسعودخواجه وند مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قزوین، یدالله ملکی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای، داراب بیرنوندی مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان ، علی فرهور مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی، علی خلجی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان زنجان، حضور داشتند در خصوص ظرفیت ها و چالش های حوزه آب و برق در استان بحث و تبادل نظر شد.
مسعود خواجه وند در این نشست اظهارداشت: با توجه به محدودیت هایی که در زمینه انرژی داریم با اجرای طرح های مدیریتی نسبت به  همکاری در بخش های صنعت، کشاورزی اقدام کرده ایم.

وی اضافه کرد: طرح مدیریت مصرف انرژی را در بخش های صنعتی و کشاورزی با هماهنگی قبلی و اطلاع رسانی به صنعتگران و کشاورزان آغاز کرده ایم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین تصریح کرد: بیش از 65 درصد انرژی برق در استان قزوین در بخش صنعت و کشاورزی مصرف می شود که نشان می دهد استانی مولد هستیم اما با وضعیت کاهش منابع آبی و کم شدن تولید در نیروگاههای برق آبی، با گرفتن همکاری از صنایع در بازه های تعطیلات و تعمیرات آنها، اقدام به مدیریت بار داشته ایم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین یادآورشد: در خصوص اعتبارات ناشی از عوارض برق که در قانون بودجه سال جاری دیده شده، ضمن تشکر از اقدامات مجلس محترم تقاضا داریم تا اعتبارات مذکور به قسمت های مرتبط با توسعه، اصلاح و بهینه سازی شبکه های فرسوده در بخش روستایی تخصیص یابد.

▪️اعتبارات برقرسانی، اصلاح و بهینه سازی شبکه روستایی در استان کافی نیست.

این مسئول گفت: اعتبارات استانی برای برقرسانی به روستاها به هیچ وجه کافی و مناسب نیست و بسیاری از طرح ها را متوقف کرده که انتظار داریم در این زمینه مسئولان استان نگاه حمایتی بیشتری داشته باشند تا بتوانیم به مطالبات مردم پاسخ دهیم.

خواجه وند تصریح کرد: با تخصیص بموقع و کافی اعتبارات می توانیم طرح های مهم توسعه برقرسانی در شهرها و روستاها و اصلاح شبکه را با سرعت بیشتری به پایان برسانیم.

▪️ظرفیت 5 هزار مگاواتی انرژی بادی در استان را جدی بگیریم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین با اشاره به اهمیت توسعه نیروگاههای تجدیدپذیر در استان اظهار داشت: با توجه به مشکلات ناشی از مصرف سوخت در نیروگاههای فسیلی در شرایط کنونی نیازمند توسعه نیروگاههای تجدیدپذیر(بادی و خورشیدی) در استان هستیم.

وی اضافه کرد: در حال حاضر 163 مگاوات نیروگاه بادی در کهک تاکستان و سیاهپوش ایجاد شده در حالی که ظرفیت موجود در تونل بادی استان بیش از 5 هزار مگاوات تولید انرژی است که آمادگی داریم از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای اجرای طرح ها حمایت کنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

دکمه بازگشت به بالا