پیشنهاد محسن رضایی به رئیس‌جمهور نیکاراگوئه

ریال نیوز : معاون اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: کشورهای مقاوم در برابر زیاده خواهی زورگویان جهان باید اتحادیه کشورهای متحد علیه تحریم را تشکیل دهیم و یکپارچه در مقابل توطئه و تحریم آمریکا ایستادگی کنیم.

به گزارش ریال نیوز، محسن رضایی در دیدار با «دانیل اورتگا» رئیس جمهور نیکاراگوئه، با اشاره به دیدارها و رایزنی های خود با مقامات عالی رتبه و مسئولان بخش های مختلف نیکاراگوئه، گفت: دولت و ملت ایران احترام ویژه ای برای دولت و ملت نیکاراگوئه و مقاومت آنان در برابر زیاده خواهی زورگویان جهان قائل است.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی که زیاده خواهان جهان بویژه آمریکا با توطئه و تحریم می خواهد از پیشرفت و توسعه ملت ها و دوستی و همکاری آنان جلوگیری کند، کشورهای مقاوم باید با تلاش مضاعف در راستای گسترش روزافزون مناسبات و دوستی های خود گام بردارند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار دوستان و برادران انقلابی خود در نیکاراگوئه ایستاده و آماده توسعه، تقویت و تحکیم روابط همه جانبه با این کشور است.

رضایی اظهار داشت: کشورهای مقاوم در برابر زیاده خواهی زورگویان جهان باید اتحادیه کشورهای متحد علیه تحریم را تشکیل دهیم و یکپارچه در مقابل توطئه و تحریم آمریکا ایستادگی کنیم.

دانیل اورتگا نیز در این دیدار با تقدیر از حضور معاون رئیس جمهوری اسلامی ایران در مراسم تحلیف وی، و با تجلیل از روحیه مقاوم ملت ایران در برابر تحریم ها و فشار دشمنان، گفت: دوستی دو دولت و دو ملت ایران و نیکاراگوئه یک رابطه صمیمانه، برادرانه و عمیق است.

وی ادامه داد: ما برای رهبری انقلاب، رئیس جمهوری اسلامی ایران و شهید راه صلح و مقاومت سردار قاسم سلیمانی احترام فراوانی قائل هستیم.

رئیس جمهور نیکاراگوئه با بیان اینکه همه عشق و محبت خودمان را تقدیم به ملت بزرگ ایران می کنیم، گفت: باید در کنار یکدیگر بمانیم و در راه صلح و زندگی به مبارزه خود ادامه بدهیم.

وی با تجلیل از اقتدار ایران در مذاکره با قدرت‌های جهان برای احقاق حق ملت خود، خاطرنشان کرد: نیکاراگوئه از حق ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای در مجامع بین المللی دفاع می کند.

آماده انتقال دستاوردهای خود به نیکاراگوئه هستیم

همچنین محسن رضایی در دیدار با رئیس شورای علم و فناوری نیکاراگوئه توسعه علم و فناوری را موجب پیشرفت جامعه بشری دانست و گفت: باید علم و فناوری و صنعت با هم در آمیخته شود تا بتوانیم از آن در راستای تولید ثروت استفاده کنیم.

وی با بیان این که ایران و نیکاراگوئه در مقابله با زیاده خواهی آمریکایی ها توانسته اند موفقیت های بزرگی به دست بیاورند و استقلال سیاسی خود را حفظ کنند، خاطر نشان کرد: باید در زمینه های اقتصادی، علمی و فناوری هم در کنار یکدیگر باشیم و با توسعه روابط و همکاری های دو جانبه و بین المللی بتوانیم به نفع پیشرفت و رفاه دو ملت گام برداریم.

معاون اقتصادی رئیس جمهور تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده انتقال تجربیات، توانمندی ها و دستاوردهای خود در زمینه های گوناگون علمی، فناوری و دانشگاهی به نیکاراگوئه است.

رئیس شورای علم و فناوری نیکاراگوئه نیز در این دیدار که مدیران ارشد علمی، فناوری و دانشگاهی این کشور نیز حضور داشتند، با اشاره به پیشرفت ها و توانمندی های ایران در حوزه های گوناگون علمی و فناوری و امضای تفاهم نامه با پارک فناوری پردیس در راستای توسعه همکاری ها در این حوزه، خواستار گسترش بیش از پیش روابط دو کشور در زمینه های گوناگون تبادلات علمی، فناوری، نوآوری و کارآفرینی در بخش کشاورزی، تولید بذر و صنایع و همکاری های دانشگاهی و تربیت دانشجو شد.

همچنین مدیران ارشد علمی، دانشگاهی و حوزه های فناوری نیکاراگوئه نیز در این دیدار به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در زمینه های گوناگون مرتبط با توسعه همکاری های علمی و فناوری دو کشور پرداختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا