ریال نیوز: عضو اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران گفت: کاغذبازی مدیران سامانه بازارگاه برای تائید عرضه نهاده‌های دامی در بازار تمامی حلقه‌های تامین تا مصرف نهاده‌های دامی را متضرر کرده است.

به گزارش ریال نیوز به نقل از اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران، حمید رضا روحی با اعلام این مطلب اظهار کرد: در شرایطی که بازار معطل عرضه نهاده های دامی است شدت بروکراسی در سامانه بازارگاه برای توزیع این کالاها از یک سو به تشدید بر هم خوردن نظم بازار نهاده های دامی به دلیل عدم عرضه دامن می زند و از سوی دیگر هزینه های واردکنندگان را افزایش می دهد.

وی افزود: در حالی که مرغداران و دامداران برای تامین خوراک دام خود معطل هستند؛ میسر نشدن امکان توزیع به موقع نهاده های دامی در سامانه بازارگاه از سوی مدیران مربوطه موجب شده است تا واردکنندگان و صنایعی که نهاده های دام و طیور مواد اولیه آنها محسوب می شود، متضرر شوند.

این فعال اقتصادی ادامه داد: واردات کالاهای اساسی به کشور با توجه به شرایط تحریم اقتصادی؛ سخت و هزینه بر است اما فعالان اقتصادی با پذیرفتن تمامی ریسک ها در این مسیر وارد شده و محموله ها را به بنادر و گمرکات کشور رسانده اند اما به دلیل برخی سوء مدیریت ها و طولانی بودن فرآیند کاغذبازی میان مدیران سامانه بازارگاه امکان توزیع این کالاها در بازار وجود ندارد.

روحی تصریح کرد: واردکنندگان زمانی که محموله های نهاده های دامی را به بنادر و گمرکات می رسانند برای اینکه امکان عرضه در سامانه بازارگاه را داشته باشند باید از مدیران مرتبط با سامانه بازارگاه تائید اولیه را دریافت کنند اما  گاهی اوقات مدت زمان برای اخذ این تائیدیه به یک هفته نیز می رسد که این مساله به کمبود نهاده های دامی در بازار دامن می زند.