کالاهای ایرانی – خارجی حمایت نمی شوند

به گزارش ریال نیوز، رضا رحمانی اظهار کرد: کاری که شما انجام می‌دهید و این که از یک نفر تا هر چند نفری را که بر سرکار گذاشته‌اید بسیار با ارزش است و به عنوان یک ایرانی همیشه می‌گویم دست شما را می‌بوسم. شرایطی پیش آمده و مشکلاتی را داریم که بخشی از آن همیشه هست و بخشی از آن یک حرکت جمعی را می‌طلبد.

وی ادامه داد: وظیفه ما این است که مشکلات را پیگیری کنیم، اما بنابر گفته امام راحل مامور به پیگیری هستیم نه مامور به نتیجه، ما پیگیر امور هستیم و تلاش خودمان را هم انجام می‌دهیم و از خداوند می‌خواهیم آن را به نتیجه منجر کند.

وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به اینکه در یک جنگ اقتصادی قرار داریم گفت: به تعدیل کارگر حساسیت دارم. دراین باره صحبت نکنید. تلاش ما بر این است که وضع موجود را حفظ کنیم.

رحمانی با بیان این که سیاست دولت تمرکز زدایی است افزود: زمانی که وارد وزارتخانه شدم ۶۰ درصد از برنامه تولید عقب بودیم و با هرجایی که تماس می‌گرفتم می‌گفتند روبه تعطیلی هستیم، اما اکنون جلوی روند نزولی گرفته شده است.

وزیر صمت در رابطه با تسهیلات برای صنایع یادآورشد: در طرح رونق تولید، صنایع کوچک و متوسط مستثنی شده‌اند. بدین معنا که اگر چک برگشتی یا بدهی غیر جاری دارند بانک به این دلایل نمی‌تواند به آنها تسهیلات پرداخت نکند. اما به شرط اینکه بتواند تولید کند و بازار فروش هم داشته باشند. این بخشنامه دولت است و اگر بانکی این موضوع را رعایت نمی‌کند با آن برخورد کنید. واقعا ظلم است که واحد تولیدی به دلیل نبود سرمایه در گردش نتواند تولیدی داشته باشد.

رحمانی اضافه کرد: نیم نگاهی به صادراتِ صنایع تولیدی در شهرستان داشته باشید. اکنون علاوه بر بازار داخل، بازار صادرات هم مهم است. قطعه سازی که اکنون مشکل دارد اگر به صادرات وصل شده بود الان با رکود خودرو ساز داخلی از پا نمی‌افتاد و دچار مشکل نمی‌شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 7 =

دکمه بازگشت به بالا