آغاز به کار دانشگاه مجازی آبزی ‌پروری برکت

به گزارش ریال نیوز، علی رمضان‌میر با اشاره به برگزاری دوره‌های تخصصی باکیفیت بالا برای طراحان و ایده‌پردازان شرکت کننده در رویداد دریای برکت گفت: 28 عنوان از این دوره‌های تخصصی آموزشی ضبط شده و در قالب دانشگاه مجازی آبزی‌پروری برکت در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام و آپارات در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

وی مدت هر عنوان آموزشی را به طور متوسط 20 دقیقه اعلام کرد و افزود: علاوه بر طراحان و ایده‌پردازان شرکت کننده در رویداد ملی دریای برکت، سایر علاقه‌مندان و فعالان حوزه آبزی‌پروری هم می‌توانند از این فیلم‌ها و کلیپ‌های آموزشی بهره ببرند.

دبیر رویداد ملی «دریای برکت» در تشریح عناوین این دوره‌های آموزشی اظهار داشت: آموزش‌های عمومی کسب‌وکار، مدل‌های پرورش ماهی در قفس و محیط محصور، تکثیر و پرورش آرتمیا، ظرفیت‌ها، کیفیت و کمیت آبزیان صادراتی ایران، فرآوری و فروش محصولات شیلاتی و مکانیزاسیون آبزی‌پروری تعدادی از عناوین این دوره‌های آموزشی را تشکیل می‌دهند.

رمضان‌میر تصریح کرد: اساتید برجسته و صاحب‌نامی همچون دکتر علی‌اکبر خدایی دبیرکل اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران، دکتر محمود حافظیه معاون پژوهش و فناوری موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، دکتر علی‌اکبر فرجادیان مدیرعامل شتاب‌دهنده‌ سریر و دکتر محسن مطیعی عضو گروه مدیریت فناوری و کارآفرینی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی از جمله اساتید دوره‌های آموزشی ارائه شده در دانشگاه مجازی آبزی‌پروری برکت هستند.

وی ادامه داد: در این دوره‌های آموزشی همچنین دکتر هادی جوهری و دکتر مرتضی نیازی معاونان تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی و توسعه اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت به تشریح مدل‌های مشارکت اقتصادی ترویج و توانمندسازی جوامع محلی این بنیاد پرداخته‌اند.

دبیر رویداد ملی دریای برکت با اشاره به ارسال 483 طرح و ایده به این رویداد خاطرنشان کرد: این تعداد طرح و ایده سه برابر پیش بینی و انتظار اولیه است و 1500 نفر به این طرح‌های فردی، تیمی و مشارکتی متصل و مرتبط هستند.

رمضان‌میر افزود: صاحبان این طرح‌ها و ایده‌ها پس از گذراندن دوره‌های آموزشی مذکور، فرصت دارند تا زمان اختتامیه رویداد دریای برکت نسبت به بازبینی و بازآرایی طرح‌های خود برای داوری نهایی اقدام کنند. پس از داوری نهایی، از سه طرح منتخب تقدیر می‌شود و طرح‌های برگزیده نیز به بنیاد برکت معرفی خواهند شد.

وی از دسته‌بندی طرح‌ها و ایده‌های برگزیده خبر داد و بیان کرد: طرح‌های برگزیده با توجه به قابلیت‌ها و پتانسیل‌هایی که از آن که برخوردارند در قالب کسب‌وکارهای خرد و خانگی، مشارکتی بنگاه‌محور و دانش‌بنیان دسته‌بندی شده و با حمایت بنیاد برکت عملیاتی خواهند شد.

دبیر رویداد ملی دریای برکت با اشاره به ارسال طرح و ایده از سراسر کشور به این رویداد گفت: دریای برکت از حالت رویداد فراتر رفته و به یک فرآیند تبدیل شده است که می‌تواند ادمه یاید و به شکل سیستماتیک به آموزش مخاطبان و علاقه‌مندان آبزی‌پروری بپردازد.

رمضان‌میر خاطرنشان کرد: تعداد طرح‌ها و ایده‌های رسیده به رویداد ملی دریای برکت سه برابر پیش‌بینی اولیه است و می‌تواند اهداف اولیه این رویداد یعنی تولید 11 هزار تن پروتئین و ایجاد 5 هزار شغلی را محقق کند.

گفتنی است، رویداد ملی دریای برکت با هدف تکمیل زنجیره پرورش آبزیان در کشور به همت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام برگزار می‌شود. همچنین علاقه‌مندان حوزه آبزی‌پروری می‌توانند فیلم‌ها و کلیپ‌های آموزشی ارائه شده در قالب دانشگاه مجازی بنیاد برکت را در آپارات و اینستاگرام به آدرس https://www.aparat.com/daryaye.barkat و https://www.instagram.com/daryaye.barkat مشاهده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا