آمادگی روسیه برای تامین ماشین آلات معدنی ایران

به گزارش ریال نیوز؛«پاول بوخانف » ( Pavel Bukhanov)مسوول توسعه صادرات روسیه در ایران روز سه شنبه در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری با سازمان نظام مهندسی ایران، پیرامون چگونگی همکاری این کشور برای تامین ماشین آلات مورد نیاز بخش معدن وصنایع معدنی ایران گفت: مرکز توسعه صادرات روسیه یک برنامه ویژه از سوی دولت برای تامین ماشین آلات و تجهیزات معدنی دارد.

به گفته وی، چنانچه تجهیزات و ماشین آلات وارداتی با بهره گیری از تسهیلات بانکی انجام شود، نرخ بهره ای که به آن تعلق می گیرد کمتر از نرخ بهره کشورهای اروپایی است.

بوخانف توضیح داد: نرخ بهره کشورهای اروپایی چهار درصد پیش بینی شده، اما روسیه در این ارتباط نرخ بهره ۱.۵ درصدی را کارسازی خواهد کرد.

وی افزود: فهرست تجهیزات و ماشین آلاتی که مشمول برخورداری از این نرخ بهره می شوند، تعداد دو هزار و 500 قلم کالاست و روسیه حمایت خود را در این زمینه اعمال می کند.

مسوول مرکز توسعه صادرات روسیه در ایران تصریح کرد: کشور متبوعش برای تمامی اقلام مورد نیاز بخش معدن و صنایع معدنی ایران که در این فهرست قرار دارد، آماده است.

بر اساس گزارش سازمان گمرک روسیه، ایران با روسیه در سال ۲۰۱۸ یک میلیارد و ۷۴۰ میلیون دلار مبادلات بازرگانی داشتند که یک میلیارد و ۲۰۷ میلیون دلار آن را صادرات به ایران و ۵۳۳ میلیون دلار را واردات از ایران شامل می شود.

این در حالی است که در سال ۲۰۱۷ ایران و روسیه یک میلیارد و ۷۰۷ میلیون دلار مبادلات بازرگانی داشته که صادرات کالاهای روسیه به ایران یک میلیارد و ۳۱۴ میلیون دلار و واردات از ایران ۳۹۲.۲ میلیون دلار بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 14 =

دکمه بازگشت به بالا