احتمال عدم شمارش برخی آرای پستی در انتخابات آمریکا

به گزارش ریال نیوز به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان به استناد اسناد جدید گزارش داده عملکرد اداره پست آمریکا در انتقال به موقع آرای پستی به مراکز انتخاباتی برای پنجمین روز متوالی کاهش یافته است.

قوانین پنج ایالت (میشیگان، ویسکانسین، جورجیا، نیوهمپشایر و مین) اجازه شمارش آرایی که بعد از روز انتخابات (سوم نوامبر) به مراکز انتخاباتی می‌رسند را نمی‌دهد.

سی‌ان‌ان می‌گوید افت عملکرد اداره پست در انتقال آرای پستی ممکن است موجب شود برخی از آرای پستی به موقع به دفاتر انتخاباتی نرسند و در نتیجه شمارش نشوند.

اداره پست آمریکا گفته تأخیر در انتقال این آرا عمدتاً به دلیل کمبود نیروی کار در شرایط شیوع بیماری کووید-۱۹ است.

اداره پست اعلام کرده روزهای یکشنبه و دوشنبه موفق به انتقال به موقع آرای کمتری به نسبت جمعه شده و نمره کلی عملکردش از ۹۱ درصد به ۹۰ درصد کاهش یافته است. این نمره از روز چهارشنبه روند کاهشی داشته است. روز چهارشنبه نمره عملکرد این اداره در انتقال به موقع آرای پستی ۹۷ درصد بوده است.

اداره پست آمریکا گفته در روزهای یکشنبه و دوشنبه دست‌کم ۷۴۰۸۶۴ رأی پستی را منتقل کرده است.

سی‌ان‌ان نوشته روند انتقال آرای پستی در برخی از ایالت‌های سرنوشت‌ساز (یا ایالت‌های محل رقابت) نمره‌ای زیر ۹۰ درصد دارد. اداره پست گزارش داده تنها ۵۲ درصد از آرای منطقه آتلانتا و تنها ۶۹ درصد از آرای مناطق زیادی در کارولینای شمالی روزهای یکشنبه و دوشنبه به موقع منتقل شده‌اند. نمره اداره پست در انتقال این آر پایین‌تر از تمام مناطق دیگر بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یازده =

دکمه بازگشت به بالا