اختصاص ۶۰ درصد اشتغالزایی بنیاد برکت به بخش کشاورزی

ریال نیوز : 60 درصد مشاغل ایجاد شده توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام به بخش کشاورزی اختصاص می‌یابد.

به گزارش ریال نیوز، مدیرعامل بنیاد برکت از راه‌اندازی 64 هزار طرح اشتغال در حوزه کشاورزی تا به امروز خبر داد و گفت: راه‌اندازی این تعداد طرح باعث ایجاد نزدیک به 192 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در مناطق روستایی و محروم کشور در بخش کشاورزی شده است.

محمد ترکمانه با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری چهارجانبه با هدف اشتغال‌زایی در بخش کشاورزی اظهار داشت: با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان بنیاد برکت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت امور اقتصاد و دارایی و صندوق کارآفرینی امید 20 هزار میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد اشتغال در حوزه کشاورزی تخصیص پیدا کرده است که می‌تواند مشاغل برکت را در این بخش از 40 به 60 درصد افزایش دهد.

وی مدت این تفاهم‌نامه همکاری را یک‌سال اعلام کرد و افزود: بنیاد برکت از طریق شبکه مجریان و تسهیل‌گرانش فرآیند شناسایی، تایید، انتخاب و معرفی متقاضیان را طبق دستورالعمل‌های اجرایی و شیوه‌نامه‌های مرتبط انجام می‌دهد.

ترکمانه خاطرنشان کرد: بنیاد برکت همچنین بر تمامی مراحل واگذاری، اجرا و تحویل طرح‌های اشتغال‌زایی نظارت خواهد کرد.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، شبکه 800 نفری مجریان و تسهیل‌گران این بنیاد در مناطق روستایی و محروم 31 استان کشور مشغول به فعالیت هستند.

وی یادآور شد: مشاغل پیش‌بینی شده در این تفاهم‌نامه، در بخش‌های کسب‌وکارهای خرد کشاورزی، گلخانه‌های کوچک‌مقیاس، برندسازی در کشاورزی، توسعه کشت دارویی، پرورش شتر و حوزه‌های شیلاتی و دامپروری است.

ترکمانه با اشاره به سهم 40 درصدی کشاورزی از مشاغل ایجاد شده برکت بیان کرد: از 161 هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور به بهره‌برداری رسیده بنیاد برکت تا به امروز، بیش از 64 هزار طرح در بخش کشاورزی عملیاتی شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت تاکید کرد: راه‌اندازی این 64 هزار طرح ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار برای نزدیک به 192 هزار نفر را در بخش‌های مرتبط به کشاورزی به دنبال داشته است.

وی پیش‌بینی کرد که با اجرای این تفاهم‌نامه همکاری چهارجانبه، سهم بخش کشاورزی از مشاغل بنیاد برکت از 40 به 60 درصد برسد.

ترکمانه در تشریح اهداف این تفاهم‌نامه عنوان کرد: همکاری مشترک در تامین مالی و اجرای طرح‌های اولویت‌دار در بخش کشاورزی و کسب‌وکارهای مرتبط، همکاری و مشارکت در اجرای برنامه‌های تولید و اشتغال به ویژه در مشاغل خرد و خانگی، تسهیل ایجاد و توسعه اشتغال در استان‌های کشور به ویژه مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته و همکاری از زمینه تبادل داده‌ها و اطلاعات اجرای برنامه‌های اشتغال از جمله اهداف عمده تفاهم‌نامه همکاری چهارجانبه میان بنیاد برکت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت امور اقتصاد و دارایی و صندوق کارآفرینی امید است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا