اسامی واجدین شرایط اولیه تأمین مسکن فرهنگیان اعلام شد

به گزارش ریال نیوز، دوم آذر امسال تفاهم‌نامه احداث ۱۷۰ هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان فاقد مسکن با حضور وزرای راه و شهرسازی و آموزش و پرورش برای مدت ۳ سال و در ۷ ماده به امضا رسید.

14 آذر یعنی 12 روز بعد از امضای تفاهم‌نامه، اقدامات اجرایی شروع شد و ثبت‌نام از فرهنگیان فاقد مسکن در سامانه maskan.medu.ir آغاز شد و تعداد متقاضیان شاغل و بازنشسته دریافت مسکن در سراسر کشور، 309 هزار نفر بودند.

به گفته مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، از تعداد افراد ثبت‌نام کننده تعداد 75 هزار و 984 نفر واجد شرایط شناخته ‌شده‌اند.

از امروز امکان مراجعه به سامانه مسکن فرهنگیان و اطلاع از وضعیت ثبت‌نام شدگان فراهم شده است؛ فرایند استعلام را برای تشخیص واجدین شرایط، استعلام 4 گانه از وزارت راه و شهرسازی برای کنترل فرم (ج) و استعلام از سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور بابت دارا بودن سند مالکیت فردی و همچنین استعلام از سازمان ثبت‌احوال کشور مبنی بر احراز هویت فردی و نیز استعلام از بانک مسکن، جهت دریافت تسهیلات یارانه‌ای بوده است.

به گزارش فارس، برخی از مخاطبان این خبرگزاری در سامانه «فارس من» با ثبت پویشی با عنوان «مشکل مسکن فرهنگیان را حل کنید» خواستار پیگیری این موضوع بودند؛

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − سه =

دکمه بازگشت به بالا