اشتغال‌زایی بنیاد برکت برای زندانیان

ریال نیوز : بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام برای ۶ هزار نفر از زندانیان و خانواده‌هایشان در سراسر کشور ایجاد اشتغال می‌کند.

به گزارش ریال نیوز، مدیرعامل بنیاد برکت در مراسم رونمایی از طرح «زندان تحولی» از مشارکت جدی این بنیاد در اشتغال‌زایی برای زندانیان خبر داد و افزود: امسال ۶ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور برای زندانیان آزادشده، دارای رای باز و خانواده‌هایشان راه‌اندازی می‌شود.

محمد ترکمانه درباره طرح «زندان تحولی» توضیح داد: این طرح در راستای اجرای سند تحول قوه قضاییه اجرا می‌شود که یکی از رئوس آن ایجاد اشتغال برای زندانیان آزادشده است. در همین راستا، بنیاد برکت به عنوان همکار اصلی سازمان زندان‌های کشور نقش ویژه‌ای را در اشتغال‌زایی برای زندانیان و خانواده‌هایشان ایفا می‌کند.

مدیرعامل بنیاد برکت افزود: برای سال ۱۴۰۱ راه‌اندازی ۶ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور برای زندانیان آزادشده، دارای رای باز و خانواده‌های زندانیان دربند در دستور کار است.

ترکمانه از انتخاب زندان لاکان رشت به عنوان زندان پایلوت اجرای طرح «زندان تحولی» خبر داد و اظهار داشت: در همین راستا، ۲ هزار طرح اشتغال‌زایی برای زندانیان این زندان و خانواده‌هایشان اجرا می‌شود.
وی تاکید کرد: قرار است اجرای طرح «زندان تحولی» به سراسر کشور تسری پیدا کند که بنیاد برکت در این زمینه نیز همکاری‌های لازم را با سازمان زندان‌ها خواهد داشت.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، طرح‌های اشتغال این بنیاد شامل زندانیان آزادشده، زندانیان دارای باز که امکان خروج از زندان را دارند و خانواده زندانیان دربند می‌شود.

ترکمانه تصریح کرد: بنیاد برکت پای کار اشتغال‌زایی برای زندانیان و خانواده‌هایشان ایستاده است، چرا که این قشر آسیب‌پذیر هستند و باید از آن‌ها حمایت شود.

وی افزود: حجم کل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی ۶ هزار طرح اشتغال‌زایی ویژه زندانیان و خانواده‌هایشان ۱۰ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال است.

مدیرعامل بنیاد برکت درباره اقدامات گذشته این بنیاد در حوزه اشتغال‌زایی برای زندانیان اظهار داشت: بنیاد تا پایان سال ۱۴۰۰ بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ طرح اشتغال‌زایی با ظرفیت ایجاد ۴ هزار و ۲۰۰ شغل را برای زندانیان و خانواده‌هایشان عملیاتی کرده است.

ترکمانه خاطرنشان کرد: زندانیان و خانواده‌هایشان به عنوان یکی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه تحت پوشش حمایت‌های ویژه و خاص بنیاد برکت قرار دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 4 =

دکمه بازگشت به بالا