اطلاعیه بانک آینده در خصوص مزایده فروش سهام شرکت توسعه ایران مال

به گزارش ریال نیوز، بر اساس “دستور العمل نحوه واگذاری اموال مازاد موسسات اعتباری” که یکی از بندهای  آن “الزام به واگذاری اموال مازاد موسسات اعتباری، صرفا از طریق برگزاری مزایده” است ، بانک آینده نیز به درج بیست و سومین آگهی مزایده اقدام کرد که در آن، فروش تا صددرصد سهام شرکت توسعه بین الملل ایرانمال، اطلاع رسانی شد.

این آگهی در فضای رسانه ای بازتاب گسترده یافت. برای تنویر افکار عمومی ، شفاف سازی و تبین چگونگی اتخاذ این تصمیم به اطلاع هموطنان عزیز می رساند :

1-این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که در بندهای  16 و 17قانون رفع موانع تولید، همه بانکهای کشور را ملزم به واگذاری برخی اموال کرده است. بنابراین، این تصمیم  در راستای سیاستهای نظام بانکی برای تمرکز بیشتر بر بانکداری حرفه ای است که منجر به تضمین بیشترحقوق سپرده گذاران می شود .

2- آگهی مزایده مندرج در رسانه ها، به هیچ وجه به معنای توقف تلاش برای عرضه ایران مال در بازار بورس نخواهد بود بلکه اقدامات این بانک برای عرضه ایران مال در بازار بورس، طی روال قانونی ادامه خواهد داشت .

3- با وجود ایراد برخی شبهات ازسوی افراد ناآگاه، بانک آینده با افتخار به اطلاع عموم می رساند که این بانک نه تنها ایران مال را یکی از پروژه های  موفق در مسیرارتقای ارزش افزوده می داند بلکه دارایی های ارزنده دیگری را در اختیار دارد که پشتوانه محکمی برای تضمین سود سپرده گذاران و حفظ اعتماد مردم خواهد بود .

4- روند افزایشی افتتاح حساب در این بانک -بیش از هفت میلیون -نشان دهنده اعتماد فزاینده سپرده گذاران ومردم است که در صدر سرمایه های بانک آینده قرار دارد وگواهی بر سستی شبهات القاء شده در فضای رسانه ای دارد .

5-عملکرد حرفه ای این بانک در امر بانک داری و اجرای مسئولیت  های اجتماعی ، ایجاد هزاران شغل و تاسیس نقاهتگاه بیماران کرونایی در ایران مال  چنان برجسته بوده است که اخیرا نیز همچون سه سال گذشته از سوی موسسه بین المللی بنکر بعنوان بانک سال ج اا معرفی شده است و این امر به نوبه خود پشتوانه معنوی ما در جلب و پایداری اعتماد بیشتر مردم خواهد بود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 5 =

دکمه بازگشت به بالا