افتتاح مدارس برکت شهید فخری‌زاده در مناطق محروم

به گزارش ریال نیوز ،محمد مهجوری با اعلام این خبر افزود: 6 مدرسه برکت شهید محسن فخری‌زاده با 66 کلاس درس در مناطق محروم استان‌های گیلان، همدان، خوزستان، تهران و ایلام تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.
وی افزود: این مدارس در مناطق محروم روستایی و حاشیه شهرهای بزرگ کشور به بهره‌برداری رسیده و تحویل وزارت آموزش و پرورش شده تا در اختیار دانش‌آموزان این مناطق قرار گیرد.
به گفته معاون عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت، تعهد این بنیاد برای ساخت 6 مدرسه برکت شهید فخری‌زاده نزدیک به 74 میلیارد ریال است.
مهجوری در تشریح جزئیات ساخت مدارس برکت شهید فخری‌زاده اظهار داشت: شش مدرسه افتتاح شده شامل مدرسه 6 کلاسه روستای چوبان محله شهرستان تالش استان گیلان، مدرسه 9 کلاسه روستای انصارالامام شهرستان همدان، مدرسه 12 کلاسه روستای شهرک شرافت شهرستان شوشتر استان خوزستان، مدرسه 18 کلاسه شهرک وائین شهرستان شهریار و مدرسه 15 کلاسه محله بهاران شهرستان پاکدشت در استان تهران و مدرسه 6 کلاسه شهرستان بدره استان ایلام است.
وی با تاکید بر این‌که مدرسه‌سازی یکی از بنیادی‌ترین و ماندگارترین اقدامات بنیاد برکت در مناطق کم‌برخوردار کشور است، خاطرنشان کرد: بنیاد برکت در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام، نهضت مدرسه‌سازی را به منظور توسعه فضاهای آموزشی، توزیع عادلانه امکانات تحصیلی و برقراری عدالت اجتماعی در مناطق محروم و روستایی کشور راه‌اندازی کرده است.
معاون عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت درباره فعالیت‌های مدرسه‌سازی این بنیاد در مناطق محروم توضیح داد: بنیاد نسبت به ساخت 2 ‌هزار و 30 مدرسه با 11 هزار و 100 کلاس درس متعهد است که از این تعداد، یک‌هزار و 500 مدرسه با 8 هزار کلاس درس و ظرفیت پذیرش 245 هزار دانش‌آموز به بهره‌برداری رسیده است.
مهجوری با اشاره به مدرسه‌سازی بنیاد برکت در 3 هزار روستای کشور گفت: میزان سرمایه‌گذاری بنیاد برای ساخت مدارس در مناطق محروم تا به امروز 10 هزار و 600 میلیارد ریال است.
وی از ساخت 250 مدرسه برکت در سال 99 خبر داد و اظهار داشت: اخیرا تفاهم‌نامه‌ای میان بنیاد برکت و سازمان نوسازی مدارس برای ساخت یک‌هزار مدرسه جدید جایگزین مدارس کانکسی کشور به امضا رسیده است.
به گفته معاون عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت، مدارس برکت بر اساس آخرین استانداردهای مدرسه‌سازی دنیا و با رعایت استانداردها و الزامات آموزشی و ضوابط فنی و زیربنایی ساخته می‌شوند و از بالاترین کیفیت برخوردار هستند.
مهجوری در پایان تاکید کرد: تا زمانی که کشور نیاز به فضای آموزشی داشته باشد، نهضت مدرسه‌سازی در مناطق محروم و روستایی توسط بنیاد برکت ادامه خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا