افت سهام بورس و فرا بورس

به گزارش ریال نیوز، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۲۷۴ واحد افت کرد و به رقم ۲۵۳ هزار و۳۰۳ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن با ۳۵۲ واحد افت به رقم ۶۱ هزار و ۹۵۲ رسید.
امروز در بورس تهران ۸۹ سهم با رشد قیمت و ۲۳۴ با افت قیمت روبه‌رو بودند. تعداد نمادهای مثبت در فرابورس ایران ۸۰ نماد و تعداد منفی‌ها به ۱۱۳ نماد رسید.
شاخص آزاد شناور نیز با ۷۹۱ واحد کاهش عدد ۲۸۲ هزار و ۴۳۷ را تجربه و شاخص بازار اول با ۵۴۳ واحد عدد ۱۸۷ هزار و ۲۰۳ واحدی را دید. اما شاخص بازار دوم ۹۵۷ واحد رشد کرد و به رقم ۵۰۱ هزار و ۲۷۲ رسید.
گروه مپنا، پتروشیمی خارک و پتروشیمی پارس هر کدام به ترتیب ۱۷۸، ۱۶۵ و ۱۴۳ واحد تأثیر مثبت روی شاخص‌های بازار سهام داشتند، اما در طرف مقابل فولاد خوزستان، ایران‌خودرو و پتروشیمی جم هر کدام به ترتیب ۸۸، ۴۹ و ۷۸ تأثیر کاهنده روی شاخص بازار داشتند.
امروز گروه محصولات شیمیایی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد به طوری که ۱۴۰ میلیون سهم به ارزش ۱۲۰ میلیارد تومان دادوستد شد. در عین حال بسیاری از نمادهای این گروه با افت قیمت روبه‌رو شدند.
اما خودرویی‌ها در جایگاه دوم از لحاظ ارزش بازار ایستادند و شاهد معامله شدن ۴۳۱ میلیون سهم و اوراق مالی بودند. در این گروه اکثریت سهم‌ها با کاهش قیمت مواجه شد همچنین برخی از آنها صف فروش را تجربه کردند.
دیگر گروه پر معامله بورس تهران امروز بانکی‌ها بودند به طوری که در این گروه حجم معاملات به ۹۴۳ میلیون سهم و اوراق مالی و ارزش معاملات به بیش از ۸۰ میلیارد تومان رسید.
ارزش معاملات بورس تهران در کل به ۹۷۱ میلیارد تومان دست یافت و حجم معاملات عدد ۲.۹ میلیارد سهم و اوراق مالی را به دست آورد. همچنین تعداد معاملات این بازار به رقم ۲۷۶ هزار و ۴۲۵ رسید. شاخص کل فرابورس ایران نیز با حدود پنج واحد کاهش به رقم ۳۳۱۱و احدی دست یافت و ارزش معاملات این بازار رقم ۷۳۵ میلیارد تومان را پست سر گذاشت. همچنین حجم معاملات به عدد ۱.۵ میلیارد سهم و اوراق مالی رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

دکمه بازگشت به بالا