افزایش مبادلات اقتصادی ایران و ازبکستان

ریال نیوز : معاون نخست وزیر و وزیر سرمایه گذاری و‌ تجارت ازبکستان در جمع خبرنگاران تاکید کرد: عزم راسخ برای افزایش مبادلات ایران و ازبکستان میان مسئولین دو کشور وجود دارد.

به گزارش ریال نیوز، عمر زاق اف پس از امضای یادداشت تفاهم کمیسیون مشترک ایران و ازبکستان در جمع خبرنگاران، با بیان این مطلب، افزود: دیدار با رئیس‌جمهور ایران در ابتدای سفر به هیئت ازبکستانی انگیزه داده و احساس مسئولیت ما را بیشتر کرده است.

عزم جدی ازبکستان برای ارتقاء مراودات اقتصادی، تجاری و بازرگانی با ایران

وی با بیان این که ازبکستان برای ارتقاء مراودات اقتصادی، تجاری و بازرگانی با ایران عزم جدی دارد، بیان کرد: کار گروهی باید تشکیل شود تا موضوعات مرتبط با تفاهم‌نامه مشترک را در یک برنامه زمانبندی شده جلو ببرد.

دستیابی به حجم مراودات تجاری یک میلیارد دلاری میان دو‌کشور قابل تحقق است

معاون نخست وزیر و وزیر سرمایه گذاری و‌ تجارت ازبکستان همچنین بیان کرد: با ظرفیت‌هایی که میان دو کشور وجود دارد ارتقای حجم مراودات تجاری دو کشور تا دو سال آینده به یک میلیارد دلار قابل تحقق می باشد.

عمر زاق اف، در ادامه سخنان خود گفت: در خصوص بسیاری از مسایل به توافقات خوبی در این اجلاس دست یافتیم.

وی در این خصوص توضیح داد: در مورد افزایش روابط تجاری، همکاری های حمل و نقل و ترانزیت، توسعه سرمایه گذاری های متقابل و توسعه روابط فرهنگی و انسانی به توافقاتی خوبی رسیدیم.

گفتنی است که در روز اول چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و ازبکستان با حضور سید رضا فاطمی امین« وزیر صمت کشورمان» و عمر زاق اف«معاون نخست وزیر و وزیر سرمایه گذاری و تجارت خارجی»، یادداشت تفاهم کمیسیون مشترک دو کشور ( پروتکل اجلاس چهاردهم) و دو سند همکاری دیگر به امضای طرفین رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا